אספן, מנורה ומיטב דש רוכשים נכסים בהולנד ב-470 מיליון שקל

החברות קונות בנייני משרדים באמסטרדם ובערים נוספות, שבהם משולמים דמי שכירות של כ-36 מיליון שקל בשנה

אורי תומר
אורי תומר
אחד הנכסים שנרכשו באמסטרדם
אחד הנכסים שנרכשו באמסטרדם

חברות נדל"ן ישראליות וגופים מוסדיים ממשיכים לבצע השקעות גדולות בנכסים מניבים באירופה ובארה"ב: חברת הנדל"ן המניב אספן גרופ דיווחה היום (ד') כי היא רוכשת יחד עם חברת הביטוח מנורה מבטחים ובית ההשקעות מיטב דש שמונה נכסים מניבים בעסקה גדולה בסכום של 113 מיליון יורו (472 מיליון שקל).

כל אחד מהגופים הישראלים ישלם 37.4 מיליון יורו (156 מיליון שקל בעסקה) כך שכל אחד מהם יחזיק ב-32.99% מפורטפוליו הנכסים, ומצטרף אליהם שותף מקומי, שישקיע את היתרה ויחזיק ב-1%. ארבעה מהנכסים הנרכשים נמצאים באמסטרדם, שניים נמצאים בהאג, והנותרים נמצאים ברוטרדם ובאוטרכט.

הנכסים כוללים יחד 63 אלף מ"ר של שטחי משרדים ותעשייה וכן ב-1,150 מקומות חניה, ושיעור התפוסה בהם מסתכם ב-97%. לפי הדיווח של אספן, הנכסים הנרכשים מניבים דמי שכירות של כ-38 מיליון שקל בשנה - כלומר התשואה על ההשקעה צפויה להיות כ-8% בשנה, ובאספן מוסיפים כי החברה תקבל דמי ניהול בסך כ-1% מדמי השכירות השנתיים באמצעות חברה הולנדית בבעלות מלאה.

אספן מציינת כי היא שילמה למוכר מקדמה בסך 16.6 מיליון שקל, וכי היתרה תשולם עם השלמת העסקה, שמתוכננת להתקיים עד 30 בנובמבר, בכפוף, בין השאר להשלמת הסכם מימון בנקאי. אספן, מנורה ומיטב דש צפויים לממן 55% מהעסקה באמצעות מימון בנקאי, שאמור להגיע מבנק אירופי. הגופים חתמו לשם כך על הסכם עם הבנק לקבלת 60 מיליון יורו למשך שש שנים בריבית שנתית של 1.85%.

מניית אספן גרופ שבשליטת רוני צארום (49%) טיפסה ב-200% בחמש השנים האחרונות, כך שהחברה נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 418 מיליון שקל. גיא אליאס, מנכ"ל אספן גרופ, הסביר היום: "אנו ממשיכים לפעול על-פי תכניתנו האסטרטגית למיקוד בפעילות הליבה שלנו - פעילות הנדל"ן באירופה. העסקה הנוכחית היא משמעותית עבור החברה וכמעט שמכפילה את פעילות החברה בהולנד וזאת לאור העובדה כי אנו מזהים ששוק המשרדים ההולנדי משתנה לטובה".

גיא פרג, יו"ר אספן וגיא אליאס מנכ"ל אספן
גיא פרג, יו"ר אספן וגיא אליאס מנכ"ל אספן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker