אג"ח ד' של גינדי השקעות יורדת - האם מוטי בן משה חוזר לתמונה?

האג"ח מסדרה ד' של גינדי השקעות מאבדת 0.4% במחזור של כ-2.5 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מוטי בן משה
מוטי בן משהצילום: אייל טואג

האם איש העסקים, מוטי בן משה, חזר לשוק בשביל לרכוש אגרות חוב של החברה השותפה שלו בפרויקט קניון האופנה בתל אביב? אגרת חוב מסדרה ד' של גינדי השקעות יורדת  ב-0.4% במחזור של כ-2.5 מיליון שקל, ונסחרת בתשואה של 7.65 נקודות מעל אגרת חוב מקבילה ממשלתית.

עם זאת, מחזור המסחר אינו ער כפי שאירע לפני כחודשיים. אז, בחודש יולי, נרשמה ירידה חדה במחיר אג"ח סדרה ד' של גינדי השקעות שריכזה מחזור עצום של כ-42 מיליון שקל. בשוק חשדו כי מדובר באיש העסקים מוטי בן משה, שהכחיש באותה העת בפני TheMarker את הקשר שלו או של חברות בבעלותו לרכישות.

זהות הרוכש המסתורי נחשפה באופן וודאי בדוחות אותם פרסמה רבוע נדל"ן החברה הציבורית בה שולט בן משה. בדו"חות הוסבר כי ב-10 ביולי רכשה רבוע נדל"ן ב 22.5 מיליון שקל אגרות חוב מסדרה ד' של גינדי השקעות, המהוות כ 21% מהיתרה הבלתי מסולקת של הסדרה. רבוע נדל"ן וגינדי השקעות מחזיקות בקניון באמצעות חברה ייעודית בשליטה משותפת בשיעורים של 50% ו–25% בהתאמה, בקניון TLV.

היום לא התפרסמה כל הודעה חדשה של גינדי השקעות שעשויה להטריד את המשקיעים. מרבית הבעיות הקשורות לקניון אשר היו אמורות להשפיע על המסחר באגרת חוב כבר ידועות בשוק. כך למשל, עוד בדו"חות של הרבעון השני המשקיעים יכלו לדעת כי השווי ההוגן של קניון TLV Fashion Mall בתל אביב, שנפתח לקהל בסוף מארס 2017, הופחת בכ-40 מיליון שקל. בעקבות ההפחתה רשמו רבוע וגינדי השקעות בדו"חות הרבעון השני את חלקן בהפסד אחרי מס של חברת הקניון - שנבע רובו ככולו מירידת הערך: 18 ו–9 מיליון שקל, בהתאמה.

לכך נוספו הבעיות של הבעלים לגבות תשלומים מהשוכרים עקב מיעוט הקונים שפוקדים את הקניון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker