עופר גרינבאום ושי נבו עוברים לפועלים אי.בי.אי; יקבלו כ-10% מהחברה ו-5% מהרווח

השניים יעברו בחודשים הקרובים לנהל את חברת החיתום במקומו של ארז גולדשמידט ויתר חברי ההנהלה שהתפטרו בשבועות האחרונים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עופר גרינבאום ושי נבוצילום: דודו בכר

עופר גרינבאום, מנכ"ל לאומי פרטנרס חתמים, וסגנו שי נבו הודיעו ללאומי פרטנרס על התפטרותם מניהול חברת החיתום - כך נודע ל-TheMarker. השניים יעברו בחודשים הקרובים לנהל את חברת החיתום המתחרה,  פועלים אי.בי.אי , במקומו של ארז גולדשמידט ויתר חברי ההנהלה שהתפטרו בשבועות האחרונים. גם חלק מהצוות שמכהן כיום בלאומי פרטנרס צפוי לעבור עם גרינבאום ונבו.

לאחר שצנחה בכ-50% בתוך כחמישה שבועות, מניית פועלים אי.בי.אי מזנקת לאחר פרסום הידיעה בכ-16%. שווי פועלים אי..בי.אי מגיע כעת לכ-270 מיליון שקל, בהשוואה לכ-450 מיליון שקל בתחילת אוגוסט.

בתחילת השבוע פורסם ב-TheMarker כי גרינבאום ונבו ניסחו טיוטה לתנאי העסקתם בפועלים איב.אי, לקראת המעבר למתחרה. המעבר קשור, בין היתר, לתנאי השכר בפועלים אי.בי.אי: למרות שגרינבאום ונבו אינם כפופים באופן רשמי למגבלות שכר הבנקאים (עד 2.5 מיליון שקל בשנה), שכרם בלאומי נגזר מתקרת השכר בבנק. לעומת זאת, מנהלי החיתום בפועלים אי.בי.אי נהנו עד כה מעלות שכר גבוהה של עד כ-3.5 מיליון שקל בשנה.

במסגרת הסכם ההעסקה החדש בפועלים אי.בי.אי, גרינבאום ונבו צפויים לקבל תגמול משמעותית: כך נקבע ככל אחד מהשניים יקבל 5% מהרווח השנתי של חברת החיתום, וכן 5% ממניותיה (פועלים אי.בי.אי חיתום הפרטית, החברה הבת של פועלים אי.בי.אי הציבורית).

כמו כן השניים צפויים לקבל, כל אחד, 2.5% ממניות פועלים אי.בי.אי הציבורית. זאת, בנוסף לתוכנית השכר השנתית, שכוללת שכר בסיס, אך בעיקר בונוסים, בהתאם לנפח הפעילות ולרווח העתידיים של פועלים אי.בי.אי. במקביל, פועלים אי.בי.אי שינתה את מדיניות התגמול, כך שגרינבאום ונבו יוכלו להשתכר מעל 3.5 מיליון שקל בשנה.

גרינבאום מכהן כמנכ"ל לאומי פרטנרס מאז ספטמבר 2008. לפני כן כיהן כמשנה למנכ"ל פסגות לאומי פרטנרס חיתום, משנה למנכ"ל אפסילון חיתום וסמנכ"ל בכיר בדיסקונט חיתום. נבו מכהן כמשנה למנכ"ל לאומי פרטנרס מאז 2008, ועבד בצמוד לגרינבאום בכל השנים האחרונות, גם לפני לאומי פרטנרס. קודם לכן כיהן נבו כסמנכ"ל פסגות לאומי פרטנרס חיתום, סמנכ"ל אפסילון חיתום, סמנכ"ל דיסקונט חיתום בע"מ ורו"ח במשרד קוסט, פורר גבאי וקסירר.

את 2017 צפויה לאומי פרטנרס חתמים לסיים עם תוצאות שיא של הכנסות של סביב 60 מיליון שקל. השינויים ב-2 חברות החיתום הגדולות והבולטות בענף מתבצעים לאחר שלפני כחודש וחצי הודיעו צמד היועצים הפיננסיים גל עמית ורפי ליפא, בעלי שליטה בחברת ויקטורי קונסלטינג, על סיום שיתוף פעולה העסקי עם פועלים אי.בי.אי חיתום. השניים, בשיתוף גולדשמידט, מקימים חברת חיתום עצמאית.

תחום חיתום והפצת ניירות ערך הינו נישה יחסית צרה בשוק ההון, ולעיתים היא טומנת בחובה עבור הבנקים גם ניגודי עניינים פוטנציאליים. ואולם, לצד זאת בעולם של רגולציה נוקשה שבאה לידי ביטוי בדרישות הון, הריבית הנמוכה וגורמים נוספים שפוגעים בריווחיותם, הבנקים – בעיקר לאומי ודיסקונט - הגדילו את פעילות ההשקעות הריאליות, בנקאות להשקעות וחיתום. זאת כאלטרנטיבה  למקורות הכנסה מפעילות הבנקאות המסורתית.

פועלים אי.בי.אי - עד לאחרונה חברת החיתום הגדולה והפעילה בשוק – נמצאת בשליטת בית ההשקעות אי.בי.אי (40.5%), ופועלים שוקי הון, זרוע ההשקעות של בנק ה פועלים (19.9%). כבר באוגוסט דווח ב-TheMarker כי נעשתה פנייה מאי.בי.אי לגרינבאום, במטרה שינהל את חברת החיתום. גרינבאום הכחיש בשעתו כי הוא במו"מ. בנוסף בפועלים אי.בי.אי שכרו מחדש את מני בן משה, שעבד בעבר כמנהל הנפקות בפועלים אי.בי.אי.

ירון בלוך, מנכ"ל לאומי פרטנרס, מסר בתגובה: "עופר ושי מנהלים את פעילות החיתום והייעוץ של לאומי פרטנרס מזה כ-10 שנים. בתקופה זו הביאו את הפעילות להישגים יוצאי דופן, ותרמו תרומה משמעותית מאד להצלחה המתמשכת של החברה כולה. אני מבקש להודות להם על החברות האישית האמיתית, על תרומתם לחברה ולקבוצת לאומי כולה, ולאחל להם הצלחה רבה בתפקידיהם החדשים. לאומי פרטנרס תפעל למלא את החסר ולהשלים את צוות החיתום המעולה שלה במטרה להמשיך ולהוביל בתחום זה, כחלק מפלטפורמת המרצ'נט בנקינג המובילה והייחודית שלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker