אמזון הקפיאה את הרכישות מקורנית - ושלחה את המניה הישראלית לירידה של 17% במסחר המאוחר

קורנית דיגיטל, שמייצרת מדפסות לשוק הטקסטיל, צופה כי תציג הכנסות רבעוניות של כ-28 מיליון דולר, לעומת צפי להכנסות של כ-36 מיליון דולר ■ הסיבה: "לקוח גדול מחכה לאישורים רגולטוריים ולכן המכירות מתעכבות, אך הוא נשאר מחויב"

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גבי זליגסון, מנכ"ל קורניתצילום: תומר אפלבאום
עמרי זרחוביץ'

חמישה ימים לפני סוף הרבעון השלישי פירסמה קורנית דיגיטל תוצאות ראשוניות מאכזבות מאוד. בתגובה נפלה מניית החברה ב-17% במסחר המאוחר. שווי החברה, שמפתחת ומייצרת מדפסות לשוק הטקסטיל, עמד בסיום המסחר ולפני נפילת המניה על 580 מיליון דולר.

לפי הודעת החברה, הסיבה לתוצאות החלשות היא "שלקוח מהותי לא יכול לקבל את ההזמנות בשל עיכוב לא צפוי בקבלת אישורים רגולטוריים לאתר ייצור חדש". קורנית לא ציינה את שם הלקוח אך מהפרטים שפורסמו בהודעה ניתן להבין כי מדובר בענקית הקמעונות אמזון .

התחזית המעודכנת של החברה היא להכנסות של 28.5-27 מיליון דולר, שמשקפות ירידה של כ-10% בהשוואה לרבעון המקביל. התחזית הקודמת של החברה היתה להכנסות של 38-34 מיליון דולר. מדובר בכרבע מההכנסות הרבעוניות החזויות של קורנית. הדבר הוביל גם לפגיעה ברווחיות - כעת היא צופה כי שיעור הרווחיות התפעולית (Non-GAAP) יהיה 3%-5%, לעומת תחזית קודמת לשיעור רווחיות של 13%-17%.

גבי זליגסון, מנכ"ל קורנית, מסר כי "החברה מאוכזבת מהעיכובים בהשקת האתר החדש של הלקוח שפגעה בתוצאות הרבעוניות שלנו.  במקביל, הלקוח החשוב הזה נשאר מחוייב לקורנית ואנחנו נהיה מוכנים לבצע את אספקת המוצרים כשיתקבלו האישורים. הביזנס שלנו ממשיך לצמוח ואנחנו רואים התקדמות בהשגת היעדים האסטרטגיים שלנו".

ההסכם עם אמזון: עשויה להחזיק ב-8% ממניות קורנית

המכירות לאמזון הן חלק מהסכם עליו הודיעה חברת קורנית דיגיטל בחודש ינואר. על פי ההסכם, אמזון תקבל אופציות לרכוש את מניות קורנית במהלך חמש שנים, בהתאם לקצב הרכישות שהיא מבצעת של מוצרים ושירותים מקורנית. אם תרכוש מוצרים ב-150 מיליון דולר, יוקצו לה אופציות לרכישת 8% ממניות החברה במחיר מימוש של 13 דולר למניה, שזהו מחיר המניה הממוצע בחודש שקדם לחתימת ההסכם. כעת לא ברור האם העיכוב ברכישות אמזון בחודשים הקרובים יעכב את כלל הרכישות שתבצע ענקית הקמעונות בחמש השנים הקרובות, או שתאיץ את הרכישות בשלבים מוקדמים יותר.

העסקה עם אמזון נתנה תוקף לטכנולוגיה של קורנית, והעלתה ציפיות באשר ליכולתה לחדור לשוק ולהציג צמיחה יפה בהכנסות. לכן לא ברור האם תהיה גם פגיעה עקיפה, מלקוחות פוטנציאליים שציפו לראות את אמזון מרחיבה את היקף הרכישות לפני שיתחילו לעבוד עם קורנית.

האנליסטים של וויליאם בלייר העריכו כי ההכנסות מאמזון ברבעון השני הסתכמו ב-8 מיליון דולר, שהם כ-27% מההכנסות הרבעוניות של קורנית. הרבעון החזק העלה את תחזיות האנליסטים להכנסות שנתיות מאמזון בהיקף של 25 מיליון דולר, שכאמור כעת יהיו נמוכות משמעותית.

עיקר פעילותה של קורנית כיום הוא בשוק Direct to Garment - הדפסה על בגדים מוכנים, בעיקר חולצות. חלק קטן מההכנסות שלה הוא בתחום של הדפסה על בדים, שאליו נכנסה בשלב מאוחר יותר. המדפסות של קורנית נועדו כדי להחליף את דפוס המשי המסורתי - טכניקה ישנה, המצריכה תהליך ארוך ויקר, הדורש הוצאות גבוהות על מפעלים ועובדים; לפיכך שימוש במדפסות של קורנית מאפשר לחברות האופנה גמישות בייצור.

עם לקוחות קורנית נמנים מפעילים של אתרי אינטרנט שפונים למעצבי בגדים ומציעים חולצות עם עיצובים מיוחדים, חלקם בכמות מוגבלת. אמזון רוצה להיות שחקן גם בשוק האופנה ולנצל את יכולות השילוח האדירות שלה לטובת משלוח מהיר של בגדים שנרכשו אונליין; שוק שצומח ב-20% בשנה. לצורך כך היא צריכה את המדפסות של קורנית, שמאפשרות לייצר בגדים מעוצבים אישית בסדרות קצרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker