מת גרשון זלקינד, בעל השליטה בקבוצת אלקו

זלקינד, שמת בגיל 87, שלט עד למותו באלקטרה, אלקטרה צריכה ואלקטרה נדל"ן

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורי תומר
אורי תומר

איש העסקים גרשון זלקינד, בעל השליטה בקבוצת החברות הבורסאיות אלקו , הלך היום (ג') לעולמו בגיל 87. הלווייתו תתקיים מחר בשעה 16:00 בבית העלמין בסביון.

גרשון זלקינד
גרשון זלקינדצילום: אריק ליכטמן

באופן רשמי, זלקינד החזיק עד יום מותו בשליטה (65%) בקבוצת החברות הבורסאיות שבראשה עמדה אלקו, אך הניהול של הקבוצה עבר בהדרגה בשנים האחרונות לילדיו, מייקי ודני.

אלקו היא (53%), אלקטרה נדל"ן (61%) ואלקטרה צריכה (61%) שהמניות של שלושתן, כמו של החברה האם, נסחרות בבורסה בתל אביב. אף שאלקטרה נדל"ן נפגעה במשבר העולמי, שתי החברות האחרות וגם החברה האם של הקבוצה, נמצאות בשיאן בכל הנוגע למחיר המניה וכן מבחינות עסקיות אחרות, למשל רמת המינוף, שירדה משמעותית.

זלקינד הקים ב-1949 את אלקו, שנקראה אז חרושת אלקטרו מכאנית. החברה  צמחה במשך השנים בין השאר באמצעות רכישה של חברות, ושווי השוק שלה בבורסה בתל אביב קרוב ל-2 מיליארד שקל.

בעוד חברות האחזקה של כמה מאנשי העסקים הגדולים בישראל ספגו בשנים האחרונות טלטלה, קבוצת אלקו הצליחה להתגבר על סדרה של מכשולים. החברה הגדולה בקבוצה היא אלקטרה, ששווי השוק שלה מגיע לכ-3 מיליארד שקל, ושעוסקת בתחומי מיזוג האוויר, המערכות האלקטרו-מכאניות והנדל"ן.

החברה השנייה בגודלה בקבוצה, אלקטרה צריכה, עלתה בשנה האחרונה כמה פעמים לכותרות על רקע תהליך ההבראה הממושך בחברה - והשינוי במיקוד העסקי, שכלל בין השאר את מכירת רשת אייס-אוטודיפו ואת רכישת חברת הסלולר גולן טלקום.

החברה השלישית, אלקטרה נדל"ן, עוסקת בהיבטים שונים של תחום הנדל"ן - כולל בנייה למגורים ונדל"ן מניב, ונסחרת בבורסה לפי שווי של 380 מיליון שקל.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום