בלומברג: סרברוס מתקרבת לרכישת המוצרים האונקולוגיים של טבע באירופה

היקף העסקה עשוי להגיע למיליארד דולר ■ העסקה המתגבשת היא חלק ממאמצי החברה להקטין חוב פיננסי נטו של 35 מיליארד דולר והיא נעשית בהמשך למכירת מוצרי בריאות האישה תמורת 2.5 מיליארד דולר בשבוע שעבר

יורם גביזון
מפעל טבע בירושלים
מפעל טבע בירושליםצילום: Via Bloomberg

קרן ההשקעות הפרטית סרברוס היא המועמדת המובילה לרכישת תיק המוצרים האונקולוגיים והתרופות נגד כאב של טבע באירופה לפי סכום מוערך של מיליארד דולר - כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג. על פי הערכות, השיחות נמצאות בשלבים מתקדמים ועשויים להתגבש לעסקה באוקטובר 2017.

סרברוס מתמודדת על רכישת המוצרים יחד עם Royalty Pharma, חברה שמתמחה ברכישת הזכויות לתמלוגים מתרופות. החברה רכשה מפריגו את הזכויות לקבלת תמלוגים ממכירותיה של התרופה טיסברי, לטיפול בטרשת נפוצה, תמורת 2.2 מיליארד דולר במזומן ושני תשלומים מותנים של 250 ו-400 מיליון דולר.

מכירת תיק המוצרים האונקולוגיים והתרופות נגד כאב באירופה היא חלק ממסע מימושים של טבע שמטרתו להקטין את החוב הפיננסי נטו של החברה, שהסתכם ב-35 מיליארד דולר. טבע השלימה בשבוע שעבר את מכירת חטיבת מוצרי בריאות האישה תמורת סכום מצטבר של 2.5 מיליארד דולר לקרנות ההשקעה הפרטיות CVC , Consumer Health Foundation ולחברת CooperSurgical. מכירות חטיבת בריאות האישה הניבו לטבע 586 מיליון דולר ב-12 החודשים האחרונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker