שלי אפלברג
שלי אפלברג

דירקטוריון בזק החליט להפחית ב-50% את דמי הניהול שמשולמים ליורוקום - החברה הפרטית בבעלותו של שאול אלוביץ' - בשל החשדות נגדו בפרשת בזק. עד כה הסתכמו דמי הניהול ב-6.4 מיליון שקל בשנה, אך כעת הם יקוצצו ל-3.2 מיליון שקל.

בדיון של ועדת התגמול ודירקטוריון החברה נקבע כי יש להפחית את דמי הניהול בשל המגבלות שהטיל בית המשפט על אלוביץ' בכל הנוגע לתפקידיו בחברה, והעובדה שאינו יכול למלא את כל תפקידי יו"ר החברה. עם זאת, הוחלט לא לבטל את דמי הניהול לחלוטין מכיוון שאלוביץ' משקיע זמן ניכר בטיפול בענייני הקבוצה.

ההחלטה הנוכחית של הדירקטוריון תקפה עד סוף 2017. בעבר שילמה בזק לירוקום דמי ניהול של 5.2 מיליון שקל בשנה, אך החל מיוני 2016 הוחלט להגדיל את דמי הניהול ל-6.4 מיליון שקל. ההסכם האחרון עם יורוקום תקף עד 2020.

נכון לעכשיו מתברר כי בזק שילמה לאלוביץ' סכומים גבוהים משמגיעים לו בגין 50% משרה. אם בסוף השנה יתגלו הפרשים, הצדדים יקזזו ביניהם את התגמולים שבזק צריכה להעביר בגין שעות ייעוץ בפועל. מנגד, אם ייוותר הפרש, אלוביץ' ישיב כספים לחברה.

דמי הניהול הן כלי של בזק להעלות את שכרו של אלוביץ' באופן ישיר, בניגוד לדיווידנד שעובר דרך כל קומות הפירמידה, ומותיר לאלוביץ' רק כ-9%. מדי חציון מחלקת בזק 100% מהרווח הנקי בחברה. עם זאת, בדירוג האחרון שלה צפתה חברת מידרוג כי המדיניות הזאת תשתנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום