איתמר מדיקל חשפה הסכם עם מרכז רפואי אמריקאי – והמניה קפצה

החברה דיווחה לראשונה על ההסכם שנחתם עם המרכז הרפואי Mayo Foundation במינסוטה במאי – בעקבות קבלת הזמנה ראשונה למוצר הדגל שלה, WatchPAT

גיא ארז
גיא ארז
מכשיר WatchPAT
מכשיר WatchPATצילום: יח"צ

איתמר מדיקל, הפועלת בתחום המחלות הקרדיולוגיות והפרעות נשימה בשינה, דיווחה הבוקר (א') כי קיבלה הזמנה ראשונה למוצר הדגל שפיתחה, ה-WatchPAT, במסגרת הסכם מסגרת עם המרכז הרפואי Mayo Foundation. בכך חשפה החברה לראשונה את קיומו של ההסכם בינה לבין המרכז הרפואי ממינסוטה, שנחתם בחודש מאי האחרון, למשך 3 שנים.

על רקע ההודעה זינקה מניית איתמר ב-8.7% במחזור של 900 אלף שקל, פי 5.5 מהממוצע בה, ועולה לשווי של כ-315 מיליון שקל. סביר כי עצם קיומו של ההסכם מספק את המשקיעים – בין היתר בשל "חותמת הכשרות" שהוא מהווה למוצר החברה ולפורמט הבדיקות הביתיות. זאת, כאשר ביצוע ההזמנה הראשונה אינן מהותי בתמורתו הכספית עבור איתמר.

על פי ההסכם, שהיקפו הכספי לא נמסר, המרכז הרפואי מאיו ירכוש מאיתמר מכשירי WatchPAT וחיישנים, שמאפשרים ביצוע בדיקות ביתיות לאבחון תסמונת דום נשימה בזמן שינה למטופלי חוץ של המרכז. הרכישות, בנוסף לרכישת חבילות שירותי WatchPAT Dire, יתבצעו על פני תקופת ההסכם בהיקפים כחלק מהפתרון שמציעה איתמר.

מאחר שכל בדיקה מצריכה שימוש בשירותי ענן, איתמר תרשום הכנסות מכל שימוש במכשיר, פרט להכנסותיה ממכירתם במסגרת ההסכם. לאחרונה החלה החברה לספק את המוצר ללא תמורה לרופאים קרדיולוגים, ועברה למודל של מכירת הבדיקות במקום מכירת המכשירים.

מוצר ה-WatchPAT, שגרסתו המשודרגת זכתה בפברואר האחרון לאישור שיווק על ידי ה-FDA, מהווה את מנוע הצמיחה של איתמר, שבשליטת קרן ויולה (25.3%) וחברת מדטרוניק (14.3%). המוצר מולבש על זרוע המטופל, ומאפשר אבחון מחלות דום נשימה במהלך שנתו של המטופל בביתו - ולא במעבדת שינה, שמהווה כשני שליש מהבדיקות הקרדיולוגיות.

בשל הנוחות שהוא מספק למטופלים בהשוואה לבדיקות המתבצעות במעבדות שינה, באיתמר מקווים להגדיל את היקף בדיקות השינה הביתיות, וההסכם עם המרכז הרפואי עשוי להאיץ מגמה זו.

במחצית הראשונה של 2017 הציגה איתמר צמיחה של 9.3% בהכנסותיה בהשוואה לתקופה המקבילה, שהסתכמו ב-8.2 מיליון דולר. זאת, למרות שינוי המודל העסקי וההתמקדות במכירת בדיקות (על חשבון מכירת מכשירים). הפסדה  בתקופה זו הצטמצם מ-12 מיליון דולר ל-1.7 מיליון דולר. למרות הזינוק הנוכחי במניה, איתמר איבדה כ-20% משוויה מתחילת 2017.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker