אנרג'יקס מתחממת: קיבלה מהפניקס הלוואה של 240 מיליון שקל לפרויקטים באנרגיית שמש

אנרג'יקס אומדת את עלות הקמת הפרויקטים ב-300 מיליון שקל, וההקמה צפויה להתחיל ברבעון הרביעי של 2017; החברה מעריכה שהפרויקטים יניבו לה הכנסה של 30-33 מיליון שקל בשנה

יורם גביזון
טורבינות רוח של אנרג'יקס בפולין
טורבינות רוח של אנרג'יקס בפולין

חברת אנרג'יקס שבשליטת אלוני חץ (70%) חתמה על הסכם עם חברת הפניקס לקבלת מימון בסכום של עד 240 מיליון שקל להקמת פרויקטים פוטו-וולטאיים בהספק של 90 מגה וואט.

ההלוואה שתקבל אנרג'יקס תהיה צמודת מדד ותישא ריבית של 3%. היא תינתן כנגד העמדת הון עצמי בשיעור של 20% מעלות הקמת הפרויקטים, ותיפרע על פני תקופה של עד 22 שנים ממועד ההפעלה המסחרית של כל פרויקט. ההלוואה תינתן ללא זכות חזרה ללווה, למעט בתקופת ההקמה של הפרויקטים - שבמהלכם תיתן אנרג'יקס ערבות על מלוא סכום ההלוואה. ערבות זו תופחת באופן יחסי עם הפעלתו המסחרית של כל פרויקט.

אנרג'יקס אומדת את עלות הקמת הפרויקטים ב-300 מיליון שקל, וההקמה צפויה להתחיל ברבעון הרביעי של 2017. החברה מעריכה שהפרויקטים הפוטו-וולטאיים שתקים יניבו הכנסה של 30-33 מיליון שקל בשנה, והרווח התפעולי התזרימי (Ebitda) הצפוי מהם הוא 23-26 מיליון שקל בשנה, כשתזרים המזומנים השנתיים שייצרו הוא 16-19 מיליון שקל.

חנה הולנדר, סמנכ"לית ומנהלת מערך המימון בהפניקס, אמרה כי "העסקה עם אנרג'יקס מראה שאנו ממשיכים להאמין בתחום ההשקעות בפרויקטים לתשתיות בכלל, ובפרט באנרגיות מתחדשות, בשלל אפיקים ואמצעים פיננסיים. היקף ההשקעה שלנו בתשתיות מפוזר ומגוון, וגורמים בתחום רואים בנו כשותף אסטרטגי, עוד משלב ההקמה, המספק יציבות עבור פרויקטים מסוג זה הדורשים, כידוע, השקעה ארוכת טווח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker