התיאבון של אריק קוטלר: GPM רוצה לרכוש עוד 300 תחנות תדלוק בארה"ב

ארקו מוכנה לשלם כ-180 מיליון דולר עבור הנכסים, והיא בוחנת את מימון העסקה באמצעות התקשרות עם קרנות ריט אמריקאיות, שירכשו את זכויות הבעלות וישכירו אותם ל-GPM לטווח ארוך

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק קוטלר
ערן אזרן

חברת ההחזקות ארקו , שבשליטת אריק קוטלר, ממשיכה להרחיב את פעילות התדלוק בארה"ב – הפעם באמצעות מימון שחלקו או רובו לא מתוך מקורותיה העצמאיים.

ארקו דיווחה היום (א') כי GPM, שנמצאת בשליטתה העקיפה, מנהלת משא ומתן עם צד שלישי לרכישת כ-300 חנויות נוחות ותחנות דלק בהפעלה עצמית בארה"ב, בהיקף מכירות דלקים של כ-220 מיליון גלון לשנה. עבור הנכסים ארקו מוכנה לשלם כ-180 מיליון דולר, בתוספת דמי שכירות שוטפים בגין אתרים שזכויות הבעלות בהם יוותרו בידי המוכר.

ארקו בוחנת אפשרויות שונות למימון ומבנה העסקה. בין היתר ארקו ציינה כי היא בוחנת התקשרות עם קרנות ריט אמריקאיות, שירכשו את זכויות הבעלות בחלק מהאתרים וישכירו אותם ל-GPM בשכירות לתקופה ארוכה. לפי הדיווח, ביצוע העסקה על ידי GPM מותנה בין היתר בבדיקות נאותות לשביעות רצונה של GPM. מניית ארקו עולה ב-1.5%.

ארקו נמצאת בשליטת קוטלר (33.3%) ואיש הנדל"ן האמריקאי מוריס וילנר (30.8%). מניית החברה זינקה במהלך שלוש השנים האחרונות בכ-170%, ושוויה עומד כעת על 1.2 מיליארד שקל.

הנכס העיקרי של ארקו היא GPM, שמוחזקת (22%) גם על ידי קרן DK האמריקאית וחברת ההשקעות Harvest Partners (כ-2.6%). GPM עוסקת בהפעלה עצמית של תחנות דלק, חנויות נוחות ואספקת דלקים בארה"ב, בעיקר בחוף המזרחי. החברה מפעילה כ-970 תחנות דלק עם אליהן צמודות חנויות נוחות, ומספקת דלקים לכ-135 תחנות דלק המופעלות על ידי צדדים שלישיים, וזאת ב-18 מדינות בארה"ב.

GPM נהנתה בשנים האחרונות מצמיחה משמעותית על רקע סדרת רכישות של אתרי תדלוק, שהעניקו לה יתרונות לגודל ברכש דלקים ומוצרים. את הרבעון השני של 2017 סיימה GPM עם רווח נקי של 4.5 מיליון דולר, שהושפע לרעה מגידול בהוצאות מימון בגין השפעת ירידת שער החליפין של הדולר ביחס לשקל ברבעון השני של 2017 ומעלייה בהוצאות הנהלה וכלליות כתוצאה מגידול במצבת העובדים שנועד לתמוך בצמיחה הנובעת מעסקות הרכישה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker