אנלייט השלימה את הסגירה הפיננסית לפרויקט של 189 מיליון יורו בסרביה

על פי הערכות, הקמת הפרויקט של אנרגיית רוח בהספק של 105 מגה-וואט תושלם בסוף 2018. הפרויקט צפוי להניב הכנסה של 28 מיליון יורו לשנה במשך 12 שנות ההפעלה הראשונות ו-16-14 מיליון יורו לשנה לאחר מכן

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
פרויקט של אנלייט בקרואטיה
פרויקט של אנלייט בקרואטיהצילום: אנלייט אנרגיה מתח

מיזם מובילים שבשליטת חברת אנלייט (50.1%) מקבוצת שאול אלוביץ' השלים את הסגירה הפיננסית של פרויקט אנרגיית רוח בסרביה שהספקו 105 מגה-וואט. הפרויקט שיוקם בהשקעה של 189 מיליון יורו ימומן בהיקף של 142 מיליון יורו על ידי קבוצה בראשות הבנק האוסטרי ERSTE ישירות ובאמצעות הבנק הסרבי Novi Sad שבשליטתו והבנק האירופי לשיקום ופיתוח (EBRD).

סוכנות ביטוח היצוא של ממשלת גרמניה Euler Hermes תספק ביטוח אשראי לחוב הבכיר שיממן את הפרויקט בהיקף של 83 מיליון יורו. מיזם מובילים, באמצעות חברה ייעודית שתוקם לצורך הקמת והפעלת הפרויקט, יממן את יתרת עלות הפרויקט - כלומר 47 מיליון יורו.

אנלייט תקבל שתי הלוואות לתקופת ההקמה. הלוואה אחת בסכום של 93 מיליון יורו  תישא ריבית קבועה של 2.5%-3.0% והלוואה אחרת בסכום של 49 מיליון יורו תישא ריבית משתנה של יוריבור בתוספת מרווח של 3.8%-4.2%. ההלוואות יהיו ללא זכות חזרה ללווה למעט ערבויות בסכום של 5% מסכום ההלוואות שייתן מיזם מובילים למקרה של חריגה מעלויות ההקמה או מיחסי הכיסוי בשנתיים הראשונות לתפעול

אנלייט מציינת שהקמת הפרויקט תחל מיידית ותושלם ברבעון הרביעי של 2018. סיום בדיקות חיבור הפרויקט ותחילת הזכאות להכנסות צפויים במחצית הראשונה של 2019. אנלייט מעריכה שהפרויקט יניב הכנסות של 28 מיליון יורו לשנה ממכירת חשמל בתקופת האסדרה, כלומר בתקופה שבה מחויבת רשת החשמל הסרבית לרכוש את החשמל מהפרויקט, ולאחר תקופה זו יימכר החשמל במחירי שוק ויניב על פי הערכותיה של אנלייט הכנסה של 16-14 מיליון יורו לשנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום