ערן אזרן

קבוצת פוקס , שבשליטת הראל ויזל, ממשיכה לקדם את אתר הקמעונות החדש – TERMINAL-X - ומכניסה את הזכיינית רשת כשותפה לפי שווי של 200 מיליון שקל לאתר. פוקס דיווחה הבוקר כי חתמה על הסכם עם סמייל רשת, שבשליטת הזכיינית רשת (ערוץ 13 החדש) והורוביץ-יאנג החזקות, חברה פרטית בבעלות ניר הורוביץ, להקמת חברה חדשה שתרכז את פעילות המסחר המקוון של פוקס.

מניות החברה שתחזיק בפעילות הסחר המקוונת יוקצו כך שפוקס תחזיק בשליטה, 56.25% מהמניות בדילול מלא, בעוד סמייל תחזיק ב-25% מהמניות והורוביץ ב-18.75%. תמורת הקצאת המניות, תשלם סמייל בשווי מזומן - זכאות לפרסום בשווי של 50 מיליון שקל בערוץ 13 של רשת. היקף התחייבות ההשקעה מעמיד את שווי אתר הסחר על כ-200 מיליון שקל, כאמור. הזכאות לפרסום ניתנת למימוש על פני 5 ל-8 שנים, לפי בחירת מנהלי אתר הסחר בשידורי רשת בטלוויזיה ובמדיות פרסומיות נוספות.

TERMINAL-X הנו אתר Ecommerce בתחום האופנה והלייף סטייל, המצוי בתהליך הקמה. באתר יימכרו מותגים של רשת פוקס, מותגים של החברות המוחזקות על קבוצת פוקס, מותגים בינלאומיים או מקומיים של חברות עמם תחתום פוקס על הסכמי שיווק, וכן מותג פרטי תחת השם TERMINAL-X.

במסגרת ההסכם בין הצדדים נקבע כי הורוביץ ימונה למנכ"ל אתר הסחר. כמו כן פוקס והורוביץ  התחייבו כי כל פעילות Ecommerce תבוצע במסגרת החברה החדשה. עלות ההשקעה והשקעות הצפויות באתר הסחר במהלך 5 שנות ההפעלה הראשונות צפויות להסתכם בכ-40 מיליון שקל. פוקס העריכה כי האתר יחל לפעול במהלך החודשים הקרובים.

סעיף נוסף בהסכם קבע הוראות ביחס למימון פעילות אתר הסחר. כתך נקבע כי ככל שיידרש מימון לחברה החדשה מבעלי מניותיה, סמייל תהיה רשאית להעמיד את חלקה היחסי במימון באמצעות הענקת זכאות נוספת לפרסום. השלמת העסקה כפופה לאישור הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו בתוך 90 יום ממועד חתימת ההסכם (לכל צד זכות להאריך את התקופה ב-45 יום נוספים).

בחודש שעבר פיקרסמה פוקס את תוצאותיה הכספיו לרבעון שני של 2017, שבהן הציגה גידול בהכנסות, אך ירידה ברווח הנקי, בעיקר מהוצאות שקשורות להקמת אתר הסחר TERMINAL-X. הכנסות הרשת ברבעון השני הסתכמו בכ-387.3 מיליון שקל - עלייה של כ-4.2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

עם זאת, הרווח הנקי ברבעון השני הסתכם בכ-31.4 מיליון שקל, כ-8.1% מהמכירות, בהשוואה לרווח נקי של כ-40.5 מיליון שקל, כ-10.9% מהמכירות בתקופה המקבילה אשתקד.ב סך הכול הסתכם הרווח הנקי במחצית הראשונה בכ-13.5 מיליון שקל (כ-1.8% מהמכירות), בהשוואה לרווח נקי של כ-20.9 מיליון שקל (כ-3.1% מהמכירות) בתקופה המקבילה אשתקד.

הראל ויזל ציין כי ההסכם עם הזכיינית רשת הינו הבעת האמון במיזם הסחר. לדבריו, "פעילות המיזם עתידה להתחיל בסוף השנה ואנו מאמינים כי במהרה תהווה נתח גדול מקניות הישראלים ברשת. אנו רואים ברשת שותף אסטרטגי למיזם וצופים כי יחדיו נביא בשורה חדשה לשוק הישראלי".

מרשת נמסר כי "רשת מתחברת לחזון של קבוצת FOX ומביאה את פלטפורמת הקידום החזקה בישראל לשותפות זו. תודה לקבוצת FOX על שבחרו ב"רשת" כשותף לדרך ולפיתוח העתידי של פעילות הקבוצה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום