ניצחון משפטי למיילן על סנופי במאבק על תרופה של 154 מיליון יורו לשנה

משרד הפטנטים האמריקאי ביטל פטנט שמגן על התרופה Jevtana לטיפול בסרטן הערמונית עד 2031

יורם גביזון
הת'ר ברש, מנכ"לית מיילן
הת'ר ברש, מנכ"לית מיילןצילום: בלומברג

הישג משפטי לחברת מיילן : מועצת הערעורים של משרד הפטנטים האמריקאי קיבלה את ערעורה של החברה על תוקפו של פטנט המגן על התרופה Jevtana של חברת סנופי עד 2031. התרופה, שמיועדת לטיפול בסרטן הערמונית, אושרה לשיווק על ידי ה-FDA ב-2010. ב-12 החודשים שהסתיימו ביוני 2017 הסתכמו מכירותיה בארה"ב ב-154 מיליון יורו ובעולם כולו ב-377 מיליון יורו. ההליך המקוצר של ערעור על תוקף הפטנט (IPR) שמגן על Jevtana בפני משרד הפטנטים האמריקאי התבצע במקביל להליך משפטי בעניין שעדיין מתנהל בבית משפט פדרלי בניו ג'רזי.

באחרונה אוימה יכולתן של חברות גנריות לנקוט בהליך משפטי מקוצר של ערעור על תוקף פטנט בפני משרד הפטנטים האמריקאי. חברת אלרגן העבירה ללא תמורה את כל הפטנטים שמגנים על התרופה Restasis לטיפול בתסמונת העין היבשה לשבט האינדיאני מוהוק משמורת סיינט רג'יס שבמדינת ניו יורק. אלרגן שילמה לשבט תשלום חד פעמי של 13.75 מיליון דולר עבור נכונותו להשתתף במהלך, ותשלם לשבט תמלוגים של 15 מיליון דולר לשנה ממכירות התרופה עד לפקיעת הפטנטים עליה.

מטרת העסקה היא ניצול החסינות המשפטית מתביעות שיש לשבטים האינדיאנים, כמו גם לממשל הפדרלי ולזרועות הממשל של המדינות בארה"ב. חסינות זו, שמבוססת על חוק החסינות המשפטית של הריבון, פירושה בהקשר של שבט מוהוק כי ההחלטות של משרד הפטנטים האמריקאי אינן חלות על הפטנטים שמגנים על רסטסיס.

תעלול משפטי זה חוסם לפי שעה ניסיון של 3 חברות גנריות - טבע, מיילן ואקורן - לערער בהליך מקוצר על תוקף הפטנטים שמגנים על רסטסיס עד 2024. מכירותיה של רסטסיס בארה"ב הסתכמו ב-645 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2017 והיא התרופה השנייה בגודלה של חברת אלרגן, לאחר בוטוקס עם מכירות של 1.1 מיליארד דולר בארה"ב בתקופה זו.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker