מדיוונד נופלת ב-9% לאחר שגייסה 22 מיליון דולר בהנחה של 17%

כחלק מההנפקה נתנה מדיוונד לחתמי ההנפקה אופציה לרכוש 660 אלף מניות, כלומר 15% מהיקפה המקורי של ההנפקה במחיר ההנפקה. עם ההשלמה הצפויה של ההנפקה ב-21 בספטמבר, תרד אחזקתה של כלל ביוטכנולוגיה במדיוונד מ-43% ל-36%

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
בניין בורסת נאסד"ק
בניין בורסת נאסד"קצילום: Bloomberg

מניית מדיוונד, שמוחזקת על ידי כלל ביוטכנולוגיה (43%), נופלת ב-9% במסחר המוקדם בנאסד"ק, למחיר של 53 דולר. זאת, לאחר שהחברה השלימה גיוס של 22 מיליון דולר בהנפקת 4.4 מיליון מניות, במחיר של 5 דולר למניה. מחיר ההנפקה נמוך ב-17% ממחירה של המניה אמש בסוף המסחר.

כחלק מההנפקה נתנה מדיוונד לחתמים אופציה לרכוש 660 אלף מניות, כלומר 15% מהיקף ההנפקה המקורי, וזאת במחיר ההנפקה. עם השלמת ההנפקה - ב-21 בספטמבר, תרד אחזקתה של כלל ביוטכנולוגיה במדיוונד מ-43% ל-36%.

מדיוונד עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של תרופות לטיפול בכוויות ובפציעות של פצעים כרוניים וקשי ריפוי. מדיוונד משווקת באירופה, ישראל ובמדינות נוספות את התרופה Nexobrid, שמבוססת על אנזים המופק מגבעולי האננס להטרייה (הסרת רקמה מתה) של כוויות קשות. החברה - שמנוהלת על ידי גל כהן - מפתחת גם את EscharEx, טיפול להטריית פצעים כרוניים וקשי ריפוי בחולים סוכרתיים ובחולים שסובלים מאי ספיקה ורידית, שכרגע מצוי בתהליך בחינה במסגרת השלב השני של ניסוי קליני, הן באירופה והן בישראל.

גל כהן, מנכ"ל מדיוונד, ציין שתמורת ההנפקה מיועדת למימון השלב השלישי של הניסוי הקליני ל-EscharEx, שמתוכנן למחצית הראשונה של 2018 ויכלול 350-300 חולים עם פצעים בשתי הזרועות, בעלות המוערכת ב-40 מיליון דולר. במסגרת הניסוי יבחנו חולים שייטופלו ב-EscharEx לעומת חולים שיקבלו ג'ל פלאסבו.

כהן הדגיש שבשלב השלישי של הניסוי נדרשת החברה להציג שוב עמידה ביעד העיקרי של השלב השני של הניסוי: שיפור מובהק במספר החולים שמציגים הטרייה. כהן הדגיש כי בשלב השני עמדה מדיוונד ביעד זה במובהקות סטטיסטית גבוהה של P=0.028. לדבריו, FDA הסכים שהיעד העיקרי של הניסוי יהיה הטרייה ולא סגירה של הפצע, יעד שעד כה הכשיל חברות שניסו לקבל אישור למוצר דומה.

את העניין של מדיוונד בפיתוח EscharEx הסביר כהן בכך שהמוצר מבוסס על הטכנולוגיה של המוצר NexoBrid, שכבר מוכר ל-FDA, ולכן ניתנה הסכמת FDA ליעד עיקרי קל יחסית בניסוי.

מחקרי שוק בארה"ב הראו שקיימים 1.3 מיליון חולים שסובלים מפצעים כרוניים וקשי ריפוי, ושפוטנציאל השוק בארה"ב הוא 2.5 מיליארד דולר. להערכת רוקחים יש למוצר שמפתחת החברה סיכוי טוב לנגוס בנתח משמעותי מהשוק הזה. סיבה נוספת שציין כהן להשקעה המשמעותית של מדיוונד ב-EscharEx, היא קיומה של תשתית מסחרית לשיווק המוצר, שמבוססת על קיומו של מוצר מבוסס אנזים Santyl של חברת Smith&Nephew –שקיבל קוד של חברות ביטוח הבריאות האמריקאיות ונמכר בהיקף שנתי של 340 מיליון דולר. כהן העריך שיעילותו של EscharEx גבוהה מזו של Santyl, כך שלמוצר יש פוטנציאל להיות תרופה רבת מכר בתחום ריפוי הפצעים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker