הפגזים של הצבא ההודי מזניקים את מניית ארית

ארית דיווחה כי שותפה עסקית של החברה הבת רשף זכתה במכרז לאספקת 390 אלף מרעומים לפגזים בקוטר 155 מ"מ למשרד הביטחון ההודי

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
צילום: Aijaz Rahi/אי־פי

מניית חברת ארית תעשיות מטפסת ב-7% במחזור של 2.3 מיליון שקל בעקבות הודעה של החברה על זכייה של שותפה עסקית בהודו במרכז לאספקה של מרעומים מתוצרת ארית. לפי הדיווח, החברה ההודית Bharat Electronics, שהתקשרה בהסכם לאספקת המרעומים עם רשף, חברה בת של ארית, זכתה במרכז.

המכרז הסתיים בסוף אוגוסט - והחברה ההודית דיווחה היום (ג') לארית על זכייה. המכרז כולל אספקה של 390 אלף מרעומים לפגזים בקוטר 155 מ"מ, למשרד הביטחון ההודי. כעת צפויה החברה ההודית לנהל מו"מ עם המשרד לקראת חתימה על הסכם האספקה. השווי של המכרז כולו מסתכם ב-50 מיליון דולר. מתוך שווי זה חלקה של ארית בשלב ראשון מתסכם ב-5 מיליון דולר, ויש לה אופציה להגדיל את היקף ההתקשרות ל-15-18 מיליון דולר.

בחברה מוסיפים כי החברה ההודית זכתה בשניים משלושת המכרזים שבהם התמודדה לאספקת מרעומים, בהליך שהחל ב-2009. בארית מציינים כי מוקדם עדיין להעריך כיצד תשפיע הזכייה של החברה ההודית במכרז על רווחיה. עסקות אספקת המרעומים להודו השפיעו על ההכנסות של ארית כבר במחצית הראשונה של 2017, שזינקו ל-43 מיליון שקל, לעומת 19 מיליון שקל במחצית המקבילה. הרווח הנקי במחצית זינק בעקבות זאת ל-22 מיליון שקל, לעומת 3 מיליון שקל בלבד במחצית המקבילה.

העלייה של מניית ארית כעת מסייעת לה להשלים טיפוס של 111% מתחילת 2017, ושל 450% בשנתיים האחרונות, למחיר שיא. כך, שווי השוק של החברה, שנמצאת בשליטת צבי לוי (51%) מסתכם כעת ב-233 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker