טבע נפלה 6% בגלל התרחבות חקירת הענק נגד חברות התרופות

החקירה - על נוהלי שיווק משככי כאבים נרקוטיים. במקביל חתך בנק RBC את המחיר היעד למניית טבע ל-15 דולר - מחיר נמוך ב-12% ממחירה הנוכחי ■ משרד הפטנטים האירופי ביטל את הפטנט האחרון של טבע על קופקסון וסלל את הדרך בפני תחרות גנרית לתרופה באירופה

יורם גביזון
משרדי טבע צפון אמריקה
צילום: GEORGE WIDMAN / ASSOCIATED PRESS
יורם גביזון

מניית טבע איבדה כ-6% לאחר הרחבת החקירה שמנהלים 37 תובעים כלליים של מדינות בארצות בנוגע לנוהלי השיווק של משככי כאבים על ידי חברות פארמה כמו טבע, אנדו ו-Janssen מקבוצת ג'ונסון אנד ג'ונסון.

סיבה נוספת להיחלשות במניה היא הורדת המלצה למניה בידי בנק ההשקעות RBC. רנדל סטניקי, אנליסט בבנק, הוריד את המלצתו למניית טבע ל"תשואת חסר" ואת מחיר היעד למניית טבע מ-21 ל-15 דולר - מחיר נמוך ב-28% ממחיר היעד הקודם וב-12% מהמחיר הנוכחי, לאחר הנפילה.

סטניקי הסביר את הורדת ההמלצה בכך שלהערכתו אין למנכ"ל טבע הנבחר, קאר שולץ, אופציות של ממש לשינוי מצב החברה בטווח הקצר; ובכך שנתוני הבסיס של התעשייה הגנרית נותרו קשים כשהיו.

סטניקי ציין גם את החשש מתחרות גנרית בקופקסון, התרופה המקורית של טבע לטיפול בטרשת נפוצה. למרות שאירופה אינה השוק העיקרי של התרופה, טבע נחלה בשבוע שעבר אכזבה לאחר שמשרד הפטנטים האירופי קיבל החלטה שסוללת את הדרך בפני השקת גרסה גנרית של קופסון באירופה על ידי חברת Synthon, שבסיסה בהולנד.

תרופת הדגל של טבע - קופקסון
תרופת הדגל של טבע - קופקסון

משרד הפטנטים האירופי, שיש לו מעמד משפטי, ביטל את הפטנט האחרון שטבע החזיקה על תהליך הייצור של קופקסון, ודחה בכך תביעה שהגישה טבע נגד סינת'ון על הפרת פטנט שרשמה על קופקסון ב-19 מדינות אירופיות. משרד הפטנטים האירופי ביטל גם צווי מניעה שהוצאו לבקשת טבע נגד שיווק גרסתה הגנרית של סינת'ון, שהיא החברה הגנרית היחידה שערכה ניסוי קליני מלא והוכיחה שגרסתה הגנרית לקופקסון במינון של 20 מיליגרם לא נופלת מגרסת המקור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker