עוד הנפקה מאכזבת לתדמור: נאוויטס גייסה 31 מיליון שקל בלבד מהמוסדיים – בשווי נמוך

השותפות השלימה את המכרז המוסדי עם ביקושים של כ-42 מיליון שקל בלבד ■ ההנפקה תבוצע לפי שווי של כ-192 מיליון שקל, נמוך בכ-10% מהתוכנית הראשונית ■ בעקבות השווי הנמוך, נאוויטס תיקנה את התשקיף והפחיתה את מחיר המינימום רטרואקטיבית

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קידוח נפט בצפון דקוטה, ארה"בצילום: אי־אף־פי
ערן אזרן

לאחר שהשלים לפני כחודשיים ב"שן ועין" גיוס חוב של 472 מיליון שקל לפרויקט הנפט בקסקין במפרץ מקסיקו בריבית של כ-8%, גדעון תדמור רושם לחובתו הנפקה מאכזבת שנייה – שננעלה בשווי נמוך ובהיקפי גיוס נמוכים מהרצוי.

נאוויטס פטרוליום השלימה אמש (א') את המכרז למשקיעים מוסדיים, בו גייסה כ-32 מיליון שקל בלבד. בהנפקה נרשמו ביקושים נמוכים של כ-42 מיליון שקל, והמחיר בהנפקה נקבע על 8.2 שקל ליחידת השתתפות, נמוך בכ-10% ביחס למחיר המינימום שפורסם רק אתמול בתשקיף הסופי, לכאורה.

בעקבות השווי הנמוך, נאוויטס תיקנה את התשקיף, והפחיתה את מחיר המינימום רטרואקטיבית. המחיר בהנפקה מגלם לנאוויטס שווי של כ-192 מיליון שקל ("לפני הכסף") – שהוא נמוך ביחס לשווי שבו תיכנן תדמור לגייס, כ-210 מיליון שקל לכל הפחות.

נאוויטס מנפיקה כ-25% מהון השותפות לציבור. לפי מקורב, החברה דחתה ביקושים בסכום של כ-10 מיליון שקל "בשל היבטים הקשורים להחזקות הציבור". בנאוויטס מקווים כי יוכלו לגייס במכרז הציבורי עוד כ-16 מיליון שקל, כך שכלל הגיוס יסתכם בכ-47 מיליון שקל – אך כרגע כלל לא בטוח אם יתקבלו ביקושים מספיקים. על רקע ההנפקה החלשה, בנאוויטס האריכו את המכרז הציבורי ביום אחד, כך שהוא החל היום (ב') בשעה 12:30 ויימשך עד מחר ב-10 בבוקר.

גם בהנפקה הנוכחית נשמרה מערכת היחסים החמה בין מנורה מבטחים לבין השקעות הגז והנפט של תדמור. גופים של מנורה מבטחים קנו סחורה בהנפקה בסכום של כ-10 מיליון שקל, והיו אחראים על כ-30% מהגיוס. מנורה עידכנה לפני כמה ימים כי תקים קרן בהיקף של 150 מיליון דולר להשקעה משותפת עם נאוויטס בתחום הגז והנפט; והיא גם השתתפה באופן נרחב בגיוס האג"ח של נאוויטס.

משקיעים מוסדיים נוספים שלקחו חלק בהנפקה היו קרנות אי.בי.אי, אפסילון בית השקעות, מיטב דש גמל ופנסיה, קרן הגידור ספרה יתר, וקרן ההשקעות נץ של אלטשולר שחם.

נאוויטס פועלת בתחום החיפושים, הפיתוח וההפקה של נפט וגז טבעי. השותפות, בניהולו של חנן רייכמן, מחזיקה ב-5% מהזכויות בפרויקט הנפט באקסקין במפרץ מקסיקו, וב–11 נכסי נפט וגז הנמצאים במפרץ מקסיקו, דרומית לחופי מדינות טקסס ולואיזיאנה, וכן בלואיזיאנה. לפי נאוויטאס, פוטנציאל העתודות והמשאבים בפרויקטים הוא כ-645 מיליון חביות נפט (BOE).

פרט להנפקה לציבור, נאוויטס תנפיק לשותף הכללי, פלר נפט וגז ניהול, שהוא הגוף המנהל של נאוויטס, 1.6 מיליון יחידות השתתפות תמורת השקעה של עד 15 מיליון שקל. בעלי המניות בשותף הכללי של נאוויטס הם תדמור (62.5%), המנכ"ל רייכמן (12.5%), קובי כץ, שהיה בעבר מנכ"ל משותף ב דלק אנרגיה (12.5%), וחנן וולף, שאחראי על הפיתוח העסקי (12.5%).

לקופתה של נאוויטס עשויים להיכנס עוד כמה מיליוני דולרים, בכפוף למימוש אופציות שניתנו למשקיעים בסבב גיוס פרטי שהושלם בתחילת 2017. סבב הגיוס, שבוצע לפי שווי של כ-23.5 מיליון דולר "לפני הכסף" (40 מיליון דולר לאחריו), כלל את המשקיעים ישראל גורן, המיליונר צבי ברק, התעשיין המקסיקאי דניאל חוסידמן וקרנות ההשתלמות למורים ולגננות. המשקיעים קיבלו אופציות ליחידות השתתפות, התקפות עד מועד ההנפקה הראשונית, במחיר מימוש של 110% ממחיר ההקצאה הראשונית.

תמורת הגיוס אמורה לשמש את נאוויטס לכמה מטרות, ואגב כך היא גם תשחרר את תדמור מערבויות אישיות לחובות בסכום כולל של כ-18 מיליון דולר (כ-65 מיליון שקל), בהן לקבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה (הערבות משתחררת בנובמבר 2017), ומספר בנקים בישראל. בין היתר, הגיוס ישמש לפירעון חלק מהלוואה שקיבלה נאוויטס מקבוצת דלק (שהיתה שותפה בנאוויטס),החלפת ערבות אישית שהועמדה על ידי תדמור בגין מכרז על רישיון החיפושים "בלוק 7" בקנדה, ופירעון הלוואות בסך 8.6 מיליון דולר לבנקים.

עם השלמת השלב הציבורי, נאוויטס תהיה החברה ה-15 שמצטרפת לבורסה בתשע"ז, לאחר הנפקת מניות ראשונית לציבור (IPO). פרט לנאוויטס, בין החברות שהנפיקו השנה וגייסו כ-2.8 מיליארד שקל, ניתן להזכיר את או.פי.סי (איי.סי.פאואר ישראל), תמר פטרוליום , אירונאוטיקס (הצעת מכר), נובולוג (הצעת מכר), מנרב פרויקטים , מור השקעות , קרן הריט מניבים ועוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker