יש עוד טעם להשקיע: UBS חוזה כי פרוטרום תצמח בקצב מהיר מהשוק העולמי עד לסוף העשור

הבנק השווייצי העלה את מחיר היעד של המניה ל–10% מעל מחיר השוק ■ מניית פרוטרום השלימה זינוק של 660% בחמש השנים האחרונות לשווי חברה של 17 מיליארד שקל — יותר משווייה של נייס

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מפעלי פרוטרום בשווייץ
מפעל פרוטרום בשווייץ

יצרנית תמציות הטעם וחומרי הגלם הטבעיים לתמציות פרוטרום השלימה זינוק של 662% בחמש השנים האחרונות, ובבנק השווייצי UBS מעריכים שלמניה יש פוטנציאל השבחה נוסף. אנדרו סקוט, אנליסט ב–UBS, העלה את מחיר היעד למניית פרוטרום מ–280 ל-320 שקל — 11% יותר ממחיר המניה בבורסה לפני פרסום ההמלצה, וגבוה ב–9.6% ממחירה בסוף המסחר אתמול.

המחיר שנקב סקוט משקף שווי חברה של 17.4 מיליארד שקל — יותר משווייה של נייס. סקוט מסביר את העלאת מחיר היעד בהעלאת תחזית הרווח למניה ל–2017 ב–2% וב–6% ל–2018 ו–2019. זאת בעקבות הצמיחה האורגנית החזקה שהחברה הציגה ברבעון השני של 2017, חולשת הדולר, והפוטנציאל ליצירת ערך מהרכישות האחרונות של פרוטרום. הנחת העבודה של UBS היא שפרוטרום תשלים את רכישת השליטה בחברת אנזימוטק.

מניית פרוטרום

לניתוח מפורט של ביצועי החברות החזקות במשק היכנסו לטבלת הרכב המדד

UBS העלה את תחזית הצמיחה האורגנית של החברה ב–0.3 נקודת אחוז בממוצע לשלוש השנים הקרובות (6.3% ב–2017, ו–5.7% בממוצע לכל אחת מהשנים 2018–2019). סקוט מציין שמודל הרכישות של פרוטרום ממשיך לפעול במלוא הכוח, ואף שהחברה צפויה להשקיע 267 מיליון דולר ברכישות — יגיע היחס בין החוב הפיננסי נטו לרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) ל–2.0 בלבד בסוף 2017 ול–0.5 בסוף 2019.

להערכתו, פרוטרום מסוגלת להציג צמיחה אורגנית בקצב גבוהה מ–5.0% בשנה עד 2020 — כלומר 40% יותר מקצב הצמיחה הצפוי של שוק הטעמים והריחות העולמי. המפתח לקצב הצמיחה העודף של פרוטרום, להערכת סקוט, הוא משקל היתר שפרוטרום נותנת ללקוחות קטנים ואזוריים, והחשיפה הגדולה שלה לרכיבים טבעיים.

להערכת UBS, אסטרטגיית המיזוגים והרכישות של פרוטרום עשויה להגדיל ב–12%–15% את הרווח למניה עד לסוף העשור. סקוט מציין שהנהלת החברה הדגישה שמיזוגים ורכישות ימשיכו למלא תפקיד משמעותי בצמיחתה של החברה, והעריכה שצנרת הרכישות המצוינת של החברה תאפשר לרכוש טכנולוגיות משלימות ולהרחיב את הפרישה הגיאוגרפית שלה.

להערכת הבנק, אסטרטגיית הרכישות של פרוטרום עשויה להגדיל את מחזור המכירות של החברה ב–600 מיליון דולר בשנה עד לסוף 2020, בהנחה שהרכישות יתבצעו לפי מכפיל מכירות ממוצע של 1.1, וכן שיחס החוב הפיננסי נטו לרווח התפעולי התזרימי של החברה לא יהיה גבוה בסוף התקופה מ–2.0.

סקוט בוחן את התמחור של פרוטרום ביחס למתחרותיה, ומציין ששווי הפעילות למכירות של החברה ל–2018 משקף יחס של 3.3, כלומר נמוך משמעותית מיחס של 3.9 שלפיו מתומחרות שתיים ממתחרותיה של החברה — Givaudan ו–Croda — וזהה לזה של מתחרה גדולה נוספת: Symrise. להערכתו, תמחור החסר של פרוטרום נובע מהספקנות של שוק ההון ביחס ליכולתה של החברה לשפר את רווחיותה הגולמית והתפעולית בעקבות הגידול הצפוי במכירותיה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker