טלרד נטוורקס תקים רשת תקשורת בחוף השנהב

הפרויקט מוערך בכ-6 מיליון דולר, והחברה צופה שיורחב בשנים הקרובות בכפוף להצלחת יישום התוכנית העסקית של הלקוח ■ מנכ"ל טלרד: הוכחה נוספת לצמיחת השוק ולעלייה בביקוש לפתרונות של טלרד

גיא ארז
גיא ארז
מנכ"ל טלרד, רן בוקשפן
מנכ"ל טלרד, רן בוקשפןצילום: שי שקולניק

הסכם מהותי ראשון ל טלרד נטוורקס מאז החלה להסחר בבורסה בחודש מאי האחרון. החברה דיווחה היום (א') על  זכייה בפרויקט להקמת תשתית רשת תקשורת בחוף השנהב בהיקף של 6 מיליון דולר.

החברה, שבשליטת קרן פורטיסימו (42%), גברה במכרז על מועמדות כמו נוקיה-אלקטל ו-ZTE, ותספק עבור מפעיל תקשורת במדינה האפריקאית ציוד תקשורת שישמש כתשתית אינטרנט אלחוטית. זאת בהתבסס על המוצרים והטכנולוגיות שפיתחה החברה, ועל שירותים נוספים שיסופקו באמצעות החברה הבת - אואזיס טכנולוגיות. אספקת הציוד תושלם במהלך 5-4 החודשים הקרובים, לאחר שטלרד תקבל ערבויות של כ-3.25 מיליון דולר. על בסיס ניסיונה בפרויקטים דומים, מקווה החברה כי הפרויקט אף יביא להרחבת היקף העבודה מול מפעיל התקשורת בשנים הקרובות.

טלרד פועלת בשני מגזרי פעילות: פיתוח ומכירה של מוצרים לרשתות תקשורת אלחוטית בפס רחב, הכוללת את פרישת הרשתות; והקמת תשתיות תקשורת ו-IT בישראל. בחודשים האחרונים זכתה החברה בשני חוזים חדשים. האוחד הוא הסכם עם חברת סלולר ישראלית, שההכנסות ממנו עשויות להסתכם בכ-3 מיליון דולר כבר השנה. השני הוא חוזה לתקופה של 5 שנים לפרישת רשת תקשורת בסנגל, וההכנסות ממנו בשנה הראשונה מוערכות בכ-3 מיליון דולר.

במחצית הראשונה של 2017 רשמה החברה גידול דו-ספרתי בהכנסותיה בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, אך ברבעון השני של השנה סבלה מירידה קלה ברווחים – למרות גידול בהכנסות. הכנסותיה במחצית השנה הסתכמו בכ-68 מיליון דולר, גידול של כ-17.6% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2016. העלייה בהכנסות הושגה בזכות זינוק של 37.9% בהכנסות תחום התשתיות ותקשורת IT, לסך של 34.7 מיליון דולר. מנגד, במגזר המוצרים ופתרונות למפעילי תקשורת נרשם גידול מינורי בלבד של 1.8%, ל-33.1 מיליון דולר. זאת, בשל קצב איטי של פרישת רשתות חדשות והטמעת הטכנולוגית. הרווח במחצית השנה הסתכם בכ-2.8 מיליון דולר, גידול של 31%, ואילו ברבעון השני הרווח הנקי ירד ב-10.4% ל-1.5 מיליון דולר.

היכנסו לרשימת המניות הישראליות שמחלקות דיווידנדים (מדד תל דיב)

מנכ"ל טלרד רן בוקשפן ציין כי הרחבת הפרויקט בחוף השנהב, אם תצא לפועל, תגיע להיקפים משמעותיים מבחינת החברה. "קיום המכרז מהווה הוכחה נוספת לכך שהשוק שבו אנו פועלים צומח ומתפתח, וכי הביקושים לפתרונות שטלרד מפתחת גוברים והולכים. הזכייה שלנו בפרוייקט ממחישה את המקצועיות של החברה, את יכולתה לספק פתרון כולל ואת היתרונות הטכנולוגיים של הפתרונות שאנו מציעים ללקוחותינו. פרישת רשתות תקשורת תהווה את אחד ממנועי הצמיחה של טלרד בשנים הבאות".

טלרד נטוורקס נסחרת לפי שווי שוק של כ-335 מיליון שקל, לאחר עלייה של כ-6% במחיר המניה מאז החלה להיסחר בבורסה, כאמור - במאי השנה, כשהיא מרכזת בממוצע מחזור יומי של כ-560 אלף שקל. על רקע ההודעה ההסכם בחוף השנהב עולה המניה בכ-1%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker