עסקת הנדל"ן של משפחת שמלצר עם בעליה של חברת השילוח טראנסטרה

שלמה נדל"ן רוכשת בניין בפ"ת בשטח של כ-5,000 מ"ר בתמורה לכ-40 מיליון שקל ■ חלק קטן מהבניין מושכר לסוכנות סובארו, וחלק אחר יושכר לשלמה יבוא רכב, יבואנית אופל שבבעלות משפחת שמלצר, שמתכוונת להקים במקום מרכז שירות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הבניין בסגולהצילום: שלמה נדל"ן

שלמה נדל"ן, חברת הנדל"ן המניב שבבעלות עתליה שמלצר, אלמנתו של שלמה שמלצר, רוכשת בניין באזור התעשייה סגולה בפתח תקווה בתמורה לכ-41 מיליון שקל. הבניין הינו בשטח עילי של כ-5,000 מ"ר, ומרביתו נמצאת ברמת מעטפת. ל-TheMarker נודע כי המוכר בעסקה הוא מרדכי פרידמן, בעליה של חברת השילוח טראנסטרה, שלה נכסים גם בלוד.

פרט לשטח העילי, הנכס כולל קומה תת קרקעית בשטח של כ-4,200 מ"ר, עם כ-110 מקומות חנייה ועוד כ-40 חניות חיצוניות ושטחים תפעוליים. הנכס נמכר לשלמה נדל"ן במצבו (AS-IS), והוא כולל שטח נוסף של כ-400 מ"ר (כ-7%) המושכר לסוכנות סובארו. פרט לסובארו, בנכס אין שוכרים נוספים.

בכוונת שלמה נדל"ן להשכיר כ-40% מהשטח - כ-1,850 מ"ר וכן 60 חניות ושטחים תפעוליים - לחברת יבוא הרכב של בעלת השליטה - ש.י.ר שלמה יבוא רכב, יבואנית אופל בישראל. השכירות, שהינה לטווח ארוך, תיעשה בתמורה לכ-120 אלף שקל בחודש. שלמה רכב נערכת לפתוח במקום מרכז שירות של אופל, הכולל בין היתר אולם תצוגה ומשרדים. בנוסף, שלמה נדל"ן מנהלת מו"מ עם מספר שוכרים נוספים להשכרת שטחים נוספים בנכס.

שלמה נדל"ן, שנוסדה ב-2007, עוסקת בתחום הנדל"ן המניב וייזום לנדל"ן מניב בישראל ובאירופה. בישראל מתמקדת פעילות החברה בנכסים המיועדים למסחר, תעשייה ותעסוקה (משרדים) במרכז הארץ. באירופה לעומת זאת, הפעילות מתמקדת באיתור נכסים מלונאיים ונכסים המשמשים למשרדים ומסחר במרכזי ערים חזקות כמו ברלין, פרנקפורט, מדריד, מאנהיים ועוד. בין השוכרים של שלמה נדל"ן נמנית גם קבוצת פתאל, של דוד פתאל, עמה אף רכשה שלמה נדל"ן בית מלון במדריד ב-2016.

לשלמה נדל"ן נכסים בעלי שטח השכרה כולל של כ-150 אלף מ"ר בישראל ו-75 אלף מ"ר באירופה. שווי הנדל"ן של החברה, נכון לסוף מארס 2017, עמד על כ-850 מיליון שקל. כ-30% מהכנסות השכירות בשנה - כ-90 מיליון שקל ב-2017 לפי הצפי – מקורן בחברות הקשורות לבעלת השליטה. נכון לסוף יוני 2017, לשלמה נדל"ן הון עצמי של כ-400 מיליון שקל - כ-29% מסך המאזן המאוחד. מטה החברה פועל מצריפין בישראל ומפרנקפורט בגרמניה.

שלמה נדל"ן – שמניותיה אינן נסחרות בבורסה - הנפיקה בעבר כמה סדרות אג"ח, ולכן חלה עליה חובת דיווח למשקיעים. לחברה שתי סדרות אג"ח סחירות בערך נקוב של כ-230 מיליון שקל. האג"ח , בדירוג A3 ממידרוג, נסחרות בשוק בתשואות לפדיון של עד כ-2.5%, למח"מ (משך חיים ממוצע) בינוני-ארוך של 3.6 שנים.

הכנסותיה של שלמה נדל"ן במחצית הראשונה של 2017 הסתכמו ב-63 מיליון שקל, בהשוואה ל-57 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2016. החברה הרוויחה במחצית הראשונה של השנה כ-49 מיליון שקל, לעומת כ-10 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2016. ב-2018 צופה החברה שיפור נוסף בתוצאותיה, עם השכרת בית מלון גדול בפרנקפורט (שיהפוך לנכס מניב), וכן הנבה מלאה של המלון במדריד שנרכש בשיתוף עם פתאל ומלון שלישי במאנהיים. החברה צופה כי ההכנסות התפעוליות נטו (NOI) של פעילות הנדל"ן המניב תהיה 94.2 מיליון שקל (חלק החברה) ב-2018, בעוד הרווח התזרימי הנקי (FFO) יסתכם בכ-41 מיליון שקל.

ישראל רייף, יו"ר דירקטוריון חברת שלמה נדל"ן, מסר: "אנו ממשיכים ברכישה, פיתוח והשבחה של נכסי נדל"ן מניב איכותיים באירופה ובישראל. רכישת הנכס תואמת את הקריטריונים להשקעה של החברה – מיקום ונכס אטרקטיבי עם פוטנציאל השבחה, ואיתור שוכרים לטווח ארוך".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker