בעקבות הביקוש: אמות תגדיל את הגיוס ל-917 מיליון שקל לפחות

החברה תיכננה לגייס חצי מיליארד שקל - אך בעקבות הביקוש בשלב המוסדי של ההנפקה תבקש מחברות הדירוג אישור להגדיל את הגיוס - במחירים שמשקפים תשואות נמוכות לפדיון

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין בבעלות אמות השקעות
בניין בבעלות אמות השקעותצילום: משרד האדריכלים מש

חברת הנדל"ן המניב אמות צפויה להגדיל את גיוס האג"ח המתוכנן שהיא מבצעת ל-917 מיליון שקל לפחות - בעקבות ביקושי ענק בשלב המוסדי של ההנפקה, שאותה מובילה חברת החיתום ווליו בייס. הביקושים בשלב המוסדי, שהתקיים היום, הסתכמו בקרוב ל-1.5 מיליארד שקל, והסכום שהחברה בחברה להיענות לו ידרוש אישור מיוחד מחברות הדירוג מעלות ומידרוג, שאישרו לה לפי הדיווחים של החברה הבוקר לגייס עד חצי מיליארד שקל.

הדירוג שקיבלה אמות מחברות הדירוג הוא גבוה - AA ממעלות ו-Aa2 ממידרוג - והוא צפוי להיות מורחב, כך שישאיר אפשרות לגייס סכום נוסף בשלב הציבורי, שיתקיים ביום שני הקרוב, אף שהגיוס בשלב זה לא צפוי לגדול משמעותית. רבים מהגופים המוסדיים הבולטים השתתפו בהנפקה - בהם פסגות, מגדל, מנורה, כלל, אי.בי.אי, ילין לפידות, הלמן אלדובי ומיטב דש.

מתעניינים בהשקעות בתחום הנדל"ן? לניתוח ביצועי חברות הענף הנסחרות בתל אביב לחצו כאן

הגיוס מתבצע בהרחבה של שתי סדרות אג"ח, צמודה ושקלית. הסדרה הצמודה, סדרה ד' היא במח"מ של 7.3 שנים, והביקוש עבורה הסתכם במיליארד שקל, כשמתוך סכום זה החברה צפויה לגייס 618 מיליון שקל במחיר גבוה מעט ממחיר השוק הבוקר, 112.4 אגורות לאיגרת, שמשקף תשואה לפדיון של 1.53% בתוספת הצמדה.

הסדרה השקלית, סדרה ה', היא במח"מ של 5.6 שנים, והחברה תגייס בהנפקה 236 מיליון שקל, מתוך ביקושים של חצי מיליארד שקל שהתקבלו בהנפקה. המחיר בשלב המוסדי, 109.8 אגורות משקף תשואה של 2.19% בשנה לסדרה זו.

שווי השוק הנוכחי של שתי הסדרות יחד, לפני ההנפקה הנוכחית, הוא כ-1.2 מיליארד שקל. לחברה עוד ארבע סדרות אג"ח שנסחרות כעת בבורסה בתל אביב.

אמות, שבשליטת חברת האחזקות אלוני חץ (60%) דיווחה באוגוסט על המשך עלייה בהכנסותיה מהשכרת נכסים, ועל גידול בפרמטרים התפעוליים ברבעון השני של 2017. מניית החברה טיפסה ב-27% מתחילת 2017, ושווי השוק של החברה חצה באחרונה את רף 6 מיליארד השקלים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker