אירית איזקסון לא תמונה לסגן יו"ר הפועלים בגלל כשלים בהליך המינוי

המפקח על הבנקים פסל את המינוי מכיוון שהתבצע בהוראה של שרי אריסון ולא ביוזמת הדירקטוריון

רם דגן
רם דגן

צרות נוספות בדירקטוריון של בנק הפועלים. המפקח על הבנקים, רוני חזקיהו, החליט לפסול את המינוי של אירית איזקסון למשרת סגן יו"ר בנק הפועלים. איזקסון, שמקורבת לבעלת השליטה בבנק, שרי אריסון, נבחרה לתפקיד בהמלצתה של האחרונה.

בבנק ישראל לא רואים בעין יפה התערבות של בעלי מניות בעבודת הדירקטוריון ומתכוונים לאשר את המינוי של איזקסון רק לאחר שדירקטוריון הבנק יקיים דיון עצמאי בנושא. בין היתר, מצפים בבנק ישראל שבמסגרת הדיון יביע דנקנר את רצונו שימונה לו סגן, וכן שיעדיף לראות את איזקסון כמי שתאייש את התפקיד. למרות שבפועל אריסון יכולה להביא למינויה של איזקסון גם באמצעות הדירקטוריון, בבנק ישראל מתעקשים שהמינוי ייעשה רק אחרי דיון מעמיק בנושא.

"בנק זה לא חנות מכולת. אם רוצים לבצע מהלך צריך לעשות את זה כמו שצריך", אמרו אתמול בבנק ישראל. כמו כן הדגישו כי להחלטה על פסילת המינוי אין קשר למערכת היחסים הקרובה של אריסון ואיזקסון.

דוברה של שרי אריסון מסר כי "ראשי קבוצת אריסון נמצאים בקשר שוטף עם בנק ישראל וכל מהלך ייעשה בשיתוף פעולה ובתיאום מלא".

יתרה מזאת, בפיקוח על הבנקים מצפים כי במסגרת הדיון ינמק הדירקטוריון מדוע בכלל צריך הבנק סגן יו"ר, בזמן שבבנקים אחרים לא קיים תפקיד כזה. בעבר שימש דני דנקנר, היו"ר החדש של הפועלים, סגן יו"ר הבנק.

דנקנר החזיק בתפקיד מתוקף הסדרי השליטה המשותפת של משפחת אריסון ומשפחת דנקנר, שמכרה באחרונה את אחזקותיה בבנק לשרי אריסון. בבנק ישראל אוסרים על בעלי שליטה בבנקים ליטול תפקידי ניהול ולכן לפני כשנתיים דרש המפקח על הבנקים דאז, יואב להמן, מדני דנקנר לוותר על תפקידו כסגן היו"ר. מאז שדנקנר ויתר על התפקיד לא היה לבנק הפועלים סגן יו"ר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ