פפר ממשיך בשיווק אגרסיבי: מציע ריבית של 3% על פיקדונות

הבנק הדיגיטלי של לאומי השיק מוצר חיסכון לשנה בריבית חריגה ■ המוצר יוגבל לחיסכון אחד באופן חד־פעמי ולהפקדות של עד 10,000 שקל

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
משרדי פפר
משרדי פפר. "לא מדובר במבצע השקה"צילום: מוטי מילרוד

מטרתו של בנק פפר להשיג דריסת רגל משמעותית בישראל כבר בחודשי פעילותו הראשונים, מביאה אותו להציע ריבית אטרקטיבית במיוחד לחסכונות קטנים: הבנק הדיגיטלי, שהושק בסוף יוני 2017 ושייך לבנק לאומי, השיק היום (א') מוצר חיסכון חריג בנוף הישראלי, עם ריבית גבוהה עבור החוסכים, בפרט בהשוואה לריביות האפסיות שמציעים שאר הבנקים.

במוצר החיסכון החדש, הנושא את השם WOW, פפר מציע ריבית של 3% לחיסכון של 360 ימים עבור הפקדה של 1,000–10,000 שקל. הבנקים המסורתיים, ובהם לאומי, מציעים ריבית של 0.01%–0.3% בלבד לפרק זמן של 10–12 חודשים לחסכונות בהיקף דומה.

המוצר של פפר מוגבל לחיסכון אחד ללקוח, כחיסכון חד־פעמי. בפפר מדגישים כי לא מדובר במבצע השקה, אלא במוצר קבוע. אף על פי שקשה להכריז על המוצר כנקודת מפנה באפשרויות החיסכון בישראל בשל הגבלתו ל–10,000 שקל בלבד — מבחינת הלקוחות הייעודיים של הבנק זוהי אופציית החיסכון נטולת הסיכון העדיפה ביותר כיום.

בשל ריבית הבסיס במשק, בשיעור של 0.1%, חסכונות הפק"מ והמק"מ איבדו בשנים האחרונות את האטרקטיביות שלהם. בלאומי, למשל, מציעים חיסכון פק"מ שנתי בריבית של 0.05% בלבד עבור הפקדות של עד 100 אלף שקל. עבור הפקדות של 250 אלף שקל יזכה החוסך לריבית של 0.07% בלבד.

כך, ובעזרת הגב הכלכלי של לאומי, מציע פפר תנאים טובים מהבנקים המסורתיים — בהתבססו על היעדר הוצאות, כגון הקמת סניפים והעסקת בנקאים.

פרט לקמפיין הפרסומי הנרחב, פפר מנסה לפתות לקוחות הפוטנציאליים בהטבות כספיות אחרות — כמו שי הצטרפות בשווי של 250 שקל לכל מי שיפתח בו חשבון, ו–75 שקל עבור צירוף חברים לאפליקציית התשלומים שלו, פפר פיי. בפפר לא מפרסמים את מספר החשבונות שנפתחו בבנק, אך זה מוערך בכמה עשרות אלפים.

מנכ"לית פפר, לילך בר דוד, אמרה: "לא מדובר במבצע השקה, אלא במוצר המשקף את החזון שלנו — לאפשר ללקוחות לנהל את החשבון שלהם טוב יותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker