פוקס תפתח חנויות אורבן אאוטפיטרס בישראל

החברה סיכמה עם הרשת האמריקאית על מתן זיכיון בלעדי לעשר שנים לשימוש במותגים המובילים שלה, ותשקיע בפעילות 40 מיליון שקל

אורי תומר
אורי תומר
סניף של אורבן אאוטפיטר
סניף של אורבן אאוטפיטר

חברת האופנה פוקס , שבשליטת המשפחות פוקס וויזל (25% כל אחת) הודיעה הבוקר כי חתמה על הסכם זיכיון בלעדי עם חברת URBN בנוגע להפעלה של חניות בישראל תחת המותגים Urban Outfitters, Anthropologie ו-Free People - וכן מכירה של פריטי לבוש תחת המותגים האלה באינטרנט.

על פי הודעת פוקס, היא מקימה לשם כך חברה בת חדשה, שבה היא תחזיק 80%, שהיא תהיה בעלת הזיכיונות למשך עשר שנים, עם אופציה להארכה של ההסכם בעשר שנים נוספות בכפוף לתנאים שסוכמו בין הצדדים. בפוקס מציינים כי עלות ההסכם וההשקעה בחנויות בארבע השנים הקרובות צפויה להסתכם בכ-40 מיליון שקל.

URBN היא חברה בורסאית אמריקאית, שמניותיה נסחרות בנאסד"ק במחיר המשקף לה שווי שוק של 2.4 מיליארד דולר. לחברה, שנוסדה ב-1970, יש כיום 200 חנויות בצפון אמריקה ובאירופה תחת המותגים השונים - שכולן מופעלות ישירות על ידה.

פוקס נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של 925 מיליון שקל. מחיר המניה של החברה טיפס ב-17% ב-12 החודשים האחרונים, אך העלייה הזאת הגיע לאחר תקופה של חולשה במניה, והמחיר עדיין נמוך בכ-30% משהיה בתחילת 2014. פוקס התרחבה בשנים האחרונות במהירות, תוך שהיא מגדילה משמעותית את מספר המותגים ואת מספר הסניפים שבבעלותה - חרף איומים מכיוון המסחר המקוון, הרשתות הבינלאומיות ורשתות האופנה המוזלות.

פוקס פועלת בתחומי האופנה, האופנה לבית ומוצרי הטיפוח, תחת מותגים כמו פוקס, פוקס הום, ללין ואמריקן איגל. הדו"חות הכספיים האחרונים של פוקס הצביעו על עלייה של 12% בהכנסות במחצית הראשונה של 2017 לעומת התקופה המקבילה, ועל ירידה של 35% ברווח הנקי, ל-13 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker