ורינט הגישה הצעה לרכישת חברה בריטית ב-26 מיליון ליש"ט

החברה, EG solutions, פועלת בתחום של ניהול כוח אדם ותשתלב בפעילות האזרחית של ורינט; המחיר שהציעה ורינט נמוך ב-11% ממחיר המניה בשוק, אך מניית EG זינקה בכ-200% מתחילת השנה

עמרי זרחוביץ'
דן בודנר, מנכ"ל ורינט
דן בודנר, מנכ"ל ורינט צילום: מוטי מילרוד

חברת ורינט הגישה הצעת רכש לכלל מניות EG solutions הבריטית תמורת סכום כולל של 26 מיליון ליש"ט. מחיר המניה בהצעה עומד על 112.5 פני, הנמוך ב-11% ממחיר הסגירה של המניה אתמול בבורסה בלונדון. המחיר משקף פרמיה של 4% על מחיר המניה בשלושת החודשים האחרונים. המחיר עשוי להיראות נמוך, אך מניית EG זינקה בכ-200% מתחילת השנה ולכן המחיר שהציעה ורינט משקף פרמיה של 53% על מחיר המניה בחצי השנה האחרונה.

EG solutions היא חברת תוכנה שמסייעת לבצע אופטימיזציה של כוח עבודה וניהולו. דירקטוריון החברה תומך בהצעת הרכש של ורינט והמליץ לבעלי המניות של EG לקבל אותה. מנכ"ל החברה, ניגל פיין, ציין כי "המחיר בהצעה הוא אטרקטיבי, כשבוחנים אותו ביחס לנתונים הפיננסיים, וביחס לאופן שבו השוק מעריך כיום חברות טכנולוגיה קטנות אחרות".

לניתוח מפורט של ביצועי החברות החזקות במשק היכנסו לטבלת הרכב המדד

EG מדווחת את תוצאותיה הכספיות בכל חצי שנה, אך הפעם האחרונה שפירסמה דו"חות כספיים היתה במהלך מארס. הכנסות החברה בשנת הכספים שהסתיימה ב-31 בינואר עמדו על 8.2 מיליון ליש"ט, גידול של 8% בהשוואה לשנה שלפני כן. הרווח המתואם היה אפסי. עם זאת, נרשם שיפור במחצית השנייה של השנה, שהחברה צפתה כי יימשך גם ברבעונים הראשונים של השנה הנוכחית. לפני כמה ימים דיווחה EG על חוזה בהיקף של 8 מיליון ליש"ט לחמש שנים.

הרכישה תוסיף לחברת ורינט יכולות בתחום העסקי-אזרחי, שבו לקוחותיה הם בעיקר חברות עם מרכזי שירות לקוחות גדולים. ורינט מסייעת להם באמצעות הפקת תובנות מהפניות שהם מקבלים, בטלפון ובערוצי תקשורת נוספים. לוורינט יש גם פתרונות שעוזרים לנהל את מרכז השירות עצמו, והפיתרון של EG יתווסף לפתרונות אלו. חיזוק הפעילות האזרחית מגיע על רקע כוונת ורינט לפצל בעוד שנה-שנתיים את החברה לשתי חברות - אזרחית וביטחונית. כיום הפעילות האזרחית מהווה כשני שליש מהכנסות ורינט.

ורינט צפויה לפרסם את הדו"חות הכספיים שלה מחר בערב לאחר סיום המסחר בארה"ב. ברבעון הראשון של שנת הכספים הסתכמו הכנסות החברה ב-265 מיליון דולר, גידול של כ-7% בהשוואה להכנסות ברבעון המקביל. ההכנסות מהתחום הביטחוני הסתכמו ב-91 מיליון דולר, עלייה של 20% לעומת הרבעון המקביל, הודות לחוזה גדול בתחום הסייבר. ההכנסות מהפעילות האזרחית לא השתנו והסתכמו ב-170 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker