הושלמה רכישת השותף הכללי בזרח: צפויה לגייס עד 10 מיליון דולר

אנרג'י טקסס, יוסי לוי ויעקב כץ יחזיקו במניות השותף הכללי ■ שמה של השותפות ישונה לפטרוטקס והיא תנפיק אג"ח ומניות כדי לממן את חלקה בפרויקטי נפט וגז, שהיקף ההשקעה הכולל בהם צפוי להגיע ל-40 מיליון דולר

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יוסי לוי
יוסי לויצילום: דודו בכר

חברת אנרג'י טקסס, שבבעלות בכירים לשעבר בחברתנובל אנרג'י השלימה יחד עם מנכ"ל ישראמקו לשעבר יוסי לוי ועו"ד יעקב כץ את העסקה לרכישת מלוא הזכויות בשותף הכללי בשותפות האנרגיה זרח .

אנרג'י טקסס תחזיק ב-80% מהשותף הכללי, כשלוי וכץ יחזיקו ב-10% כל אחד. השלמת העסקה תאפשר לרוכשים להשתמש בשותפות לטובת גיוס כספים מהיר עבור קידוחי נפט וגז בארה"ב - כשאנרג'י תמכור את זכויותיה בפרויקטים המדוברים לשותפות.

זרח היא שותפות מוגבלת לחיפושי אנרגיה שנכשלה בכמה ניסיונות לחפש ולהפיק אנרגיה ומתכות בשנים האחרונות. בעקבות הכישלונות האלה, שווי מניותיה (יחידות ההשתתפות) קרס מאז 2009 בכ-99%. כך, השותפות נסחרת בשווי שוק של מיליוני שקלים בודדים, ומתומחרת כמעין שלד בורסאי.

אנרג'י טקסס ולוי רוכשים את המניות מגוליבר אנרג'י, שבשליטת יאיר קרני ורמי קרמין ומשפחת דהוקי, שהחזיקו בשותף הכללי עד כה. כפי שמקובל בשותפויות מוגבלות, השותף הכללי בזרח מחזיק בנתח קטן בלבד במניות השותפות, במקרה זה כ-1%, והוא שמנהל אותה בתמורה לדמי ניהול. זרח תשנה כעת את שמה לפטרוטקס - ותקדם במהירות את גיוס הכסף לפעילותה.

לפי הערכות, השותפות תגייס עוד לפני החגים בין 5 ל-10 מיליון דולר בהנפקה משולבת של אג"ח ומניות, כשהאג"ח ייועדו ישירות למימון פרויקט Baxterville במדינת מיסיסיפי, שאנרג'י טקסס עדיין מנהלת משא ומתן על רכישות כמחצית מהזכויות בפרויקט זה, במחיר מוערך של כ-23 מיליון דולר.

פטרוטקס אמורה לרכוש את הזכויות בפרויקט Baxterville או את חלקן, בכפוף לאישור של הבורסה להשקעה. האישור נדרש מכיוון ששותפות מוגבלות מורשות בעיקרון לבצע חיפוש של אנרגיה, ולא השקעה בפיתוח של תגליות גז קיימות, כמו Baxterville.

הפרויקט נמצא בשדה נפט וגז שממנו מופקות 600 חביות נפט ביממה. לפי דו"ח הרזרבות שהוכן עבור הפרויקט, קיימות בו עתודות מוכחות שמאפשרות לבצע 30 קידוחים אופקיים נוספים, שיגדילו משמעותית את הכמות המופקת.

הגיוס נועד גם לאפשר לפטרוטקס לרכוש מאנרג'י טקסס זכויות בשני פרויקטים נוספים במדינת לואיזיאנה שבהם קיימת סבירות למציאת נפט וגז על  פי תגליות שהיו בסמוך עליהם. ההשקעה הכוללת בפרויקטים אלה יחד נאמדת בכ-17 מיליון דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום