הכנסות ארקו זינקו ב-27% ל-2.5 מיליארד שקל - אך החברה לא רשמה רווח

חברת ארקו החזקות, שפעילותה מבוססת על תחנות דלק וחנויות נוחות בארה"ב, נהנתה מגידול ב-EBITDA

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תחנת דלק

חברת ארקו החזקות פירסמה את התוצאות הכספיות שלה לרבעון השני של 2017. התוצאות שלה מורכבות ברובן המוחלט מהכנסות GPM, ש-70% ממניותיה שייכות לארקו.

GPM מפעילה 980 תחנות דלק וחנויות נוחות צמודות בארה"ב, וכן מספקת דלקים לכ-130 תחנות דלק נוספות. הכנסות ארקו זינקו בכ-27% ל-2.5 מיליארד שקל, הודות לעלייה במספר התחנות והחנויות. עם זאת, ארקו לא מסרה איזה שינוי חל בהכנסות מתחנות וחנויות זהות ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח של הקבוצה הסתכם בכ-7 מיליון שקלים ברבעון השני של 2017, לעומת הפסד כמעט כפול ברבעון המקביל. עם זאת, ההפסד המיוחס לבעלי המניות של הקבוצה הוא כמיליון שקל, וזאת בשל הוצאות מימון בגין אגרות החוב של החברה, בגין היחלשות הדולר מול השקל בתקופת הדו"ח וכן בשל הפחתת עודפי עלות בגין ההשקעה ב-GPM, בנוסף להוצאות הנהלה וכלליות שנזקפו ברמת ארקו.

הגידול בתחנות הדלק ובחנויות הנוחות נובע בעיקר משתי עסקות שביצעה GPM. ברבעון השני השלימה החברה את עסקת Roadrunner, שכוללת רכישת 92 חנויות נוחות ותחנות דלק בהפעלה עצמית ו-7 מסעדות מזון מהיר. זאת, לאחר שהשלימה בסוף 2016 את עסקת Admiral – רכישה של 170 אתרים, מהם כ-137 אתרים הכוללים חנויות נוחות ותחנות דלק.

הגידול בהכנסות נבע הן מעליית היקף הגאלונים שנמכרו ועליית מחיר המכירה הממוצע לגאלון והן מגידול בהכנסות ממכירת סחורות. הכנסות חנויות הנוחות מהוות 40% מהכנסות GPM.

ההכנסות של ארקו אמנם גבוהות, אך כך גם עלויות הרכש ולכן צריך לבחון את הרווחיות, בעיקר מתחנות וחנויות זהות (תחנות שהיו בבעלות GPM גם ברבעון המקביל), וכן את שיעורי הרווחיות הגולמית. ה-EBITDA (רווח לפני הוצאות ריבית, מסים, פחת והפחתות) מתחנות וחנויות זהות עלה ב-37% והסתכם ב-34 מיליון דולר. שיעור הרווח הגולמי של חנויות הנוחות עמד על 27.2%, לעומת 29.5% ברבעון המקביל. בחברה הסבירו כי בנטרול עסקת Admiral, לא היה נרשם שינוי בשיעור הרווח הגולמי. במכירת הדלקים עמד שיעור הרווח הגולמי על 10.9% לעומת 10% ברבעון המקביל.

אריק קוטלר, מבעלי ארקו החזקותצילום: ללא קרדיט

את הרבעון השני סיימה GPM עם רווח נקי של 4.5 מיליון דולר, שהושפע לרעה מגידול בהוצאות מימון בגין השפעת ירידת שער החליפין של הדולר ביחס לשקל ברבעון השני של 2017 (כ-3.7% ברבעון) ומעלייה בהוצאות הנהלה וכלליות כתוצאה מגידול במצבת העובדים שנועד לתמוך בצמיחה הנובעת מעסקות הרכישה.

אריק קוטלר, מנכ"ל ארקו החזקות, מסר כי "בהסתכלות קדימה, אנו ממשיכים לפעול להצפת ערך ב-GPM תוך יישום האסטרטגיה של הרחבת הפעילות באמצעות רכישות נוספות, ושילובן לתוך GPM באופן שינצל את הפוטנציאל הטמון בהן באופן מיטבי וסינרגטי".

קוטלר גם עידכן כי GPM הגישה לרשות ניירות ערך בארה"ב באוגוסט 2017 טיוטה מעודכנת של תשקיף ההנפקה של שותפות הבת GPMP הכוללת את דו"חות הרבעון השני. GPMP היא שותפות אספקת הדלקים, המרוכזת בידי שותפות מוגבלת (MLP ש-GPM הקימה לפני יותר משנה), אחראית על רכישת הדלק מחברות האנרגיה הגדולות (אקסון, ואלרו ואחרות) ומכירתו לתחנות שבבעלות GPM או למפעילי תחנות עצמאיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker