ויסמן נפרד מברונפמן ופישר: אחרי שנים של סכסוכים קונה את חלקם ברשת רבוע כחול תמורת 53 מיליון דולר

העסקה משקפת לרבוע כחול שווי של 577 מיליון דולר, נמוך משווייה בשוק היום - כ-610 מיליון דולר; גורמים בשוק מעריכים שרכישת רשת המרכולים AM:PM על ידי ויסמן זירזה את הפרידה

גלי ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גלי ברגר

אחרי שנים של סכסוכים מסתיימת דרכם המשותפת של דודי ויסמן, מתיו ברונפמן ושולם פישר: ויסמן יקנה את חלקם של ברונפמן ופישר ברבוע הכחול. על פי ההסכם, תרכוש קבוצת אלון של דודי ויסמן את אחזקותיהם של ברונפמן ופישר בקבוצה תמורת 52.6 מיליון דולר. העסקה משקפת לרבוע כחול שווי של 577 מיליון דולר, נמוך משווייה בשוק היום - כ-610 מיליון דולר.

קבוצת ברונפמן-פישר-אלון היא בעלת השליטה ברבוע כחול ושולטת ב-75% ממניות רשת השיווק. היחס בתוך הקבוצה עמד עד עתה על כ-73.5% לדור אלון ו-26.5% לברונפן-פישר.

המשא ומתן בין הצדדים נמשך למעלה משנה, וגורמים בשוק מעריכים שרכישת רשת המרכולים העירונית AM:PM על ידי ויסמן זירזה את הפרידה. הרשת פועלת בשבת ושולם פישר הוא אדם דתי. השמועות בשוק הגיעו עד לכדי השערות שאחת הסיבות לרכישת הרשת היתה דחיפת פישר וברונפמן החוצה.

רבוע כחול נמצאת כיום בשליטת (75%) קבוצת ברונפמן-אלון, בה שולטים דודי ויסמן ובן דודו עורך הדין שרגא בירן. מתיו ברונפמן, שרכש את בנק דיסקונט מידי המדינה, מחזיק יחד עם שולם פישר במניות מיעוט ברבוע כחול, לאחר שלפני כמה חודשים רכשה דור אלון חלק ממניות ברונפמן ופישר.

לפני כארבע שנים רכשו הארבעה במשותף את רבוע כחול מידי האגודה השיתופית תמורת 280 מיליון דולר, אך עד מהרה הסתבר שהשידוך לא היה מוצלח וויסמן הציע לרכוש את חלקו של ברונפמן.

בראיון ל-TheMarker לפני כשנה, אמר דודי ויסמן "אני שגיתי במתיו ברונפמן, וגם אצלו היו שותפים נוספים שראו את עצמם כמי שמנהל את העסק. הבעיה היתה שלכל אחד מהצדדים בשותפות אלון-ברונפמן היתה תפיסה ניהולית שונה, וגם הם היו קבוצה לא מגובשת כשלא היה ברור מי עושה מה. שולם פישר בא מתרבות של עולם אחר, שמנוהל אחרת. הוא שונה ממני. בניגוד אלי, הוא לא מנתח כל דבר עם נייר ועיפרון, אבל תחושות הבטן שלו יוצאות מן הכלל".

דובר קבוצת ברונפמן-פישר מסר היום כי תמורת המכירה תשמש את הקבוצה בהמשך התרחבות ההשקעות בישראל בתחומי תעשייה, נדל"ן, פיננסיים וקמעונות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker