הקיץ החם באירופה סידר למיטרוניקס צמיחה של 23%

החברה הציגה הכנסות רבעוניות של 230 מיליון שקל, למרות השפעה שלילית של שערי המט"ח; הרווח הנקי גדל ב-24% ל-46 מיליון שקל; החברה הודיעה על דיווידנד של 37 מיליון שקל

עמרי זרחוביץ'
מפעל מיטרוניקס
מפעל מיטרוניקס צילום: רמי שלוש

חברת מיטרוניקס , שמפתחת ומייצרת רובוטים לניקוי בריכות, נהנתה מהקיץ החם, בעיקר במדינות אירופה, שסייע לה להשיג תוצאות טובות ברבעון השני. הכנסות החברה צמחו ב-23% והסתכמו ב-230 מיליון שקל, קצב גבוה מזה שהציגה ברבעון הראשון, 9%. מיטרוניקס נסחרת לפי שווי של 1.4 מיליארד שקל, עלייה של 14% בשנה האחרונה, אך מחיר המניה נמוך בקרוב ל-20% ממחיר השיא שבו נסחרה לפני שלושה חודשים.

החברה ציינה בדו"חות כי החברה הצליחה לקחת נתח שוק מהמתחרות שלה הודות לפעילות שיווקית ממוקדת. כמו כן, החברה נהנית מקו ה-S - רובוטים חדשים שהשיקה החברה ומהווים מנוע צמיחה משמעותי, וזאת לצד  צמיחה יפה אך מתונה בקווי המוצר המסורתיים.

עיקר המכירות של החברה הן של רובוטים לבריכות פרטיות שהסתכמו ברבעון השני ב-190 מיליון שקל (כ-83% מהמכירות) – עלייה של 26% בהשוואה לרבעון המקביל. ההכנסות מרובוטים לבריכות ציבוריות ירדו ברבעון הקודם ב-1.5%, אך ברבעון האחרון חזרו לצמוח, ב-6.4%, והן הסתכמו ב-20 מיליון שקל. לחברה יש גם פעילות של מוצרי בטיחות ומוצרים נלווים לבריכות, שההכנסות ממנה הסתכמו ב-20 מיליון שקל, גידול של 12% בהשוואה לרבעון המקביל. צבר ההזמנות של החברה עומד על 78 מיליון שקל, פי שניים בהשוואה לסוף הרבעון המקביל. זאת, בגלל תזמון מוקדם יותר של קבלת המזנות לרבעון הרביעי בשל מזג האוויר החם ועלייה בפעילות החברה.

מיטרוניקס מדווחת את התוצאות בשקלים, אך המכירות שלה הן במטבע חוץ - היורו אחראי ל-56% ממכירות החברה, והוא נחלש ב-6.2% בהשוואה לרבעון המקביל; הדולר, שאחראי לכ-38% מהמכירות, ירד ב-5%. השינויים בשערי החליפין גרעו 13.5 מיליון שקל ממכירות החברה, ובניטרול שלהם החברה היתה מציגה צמיחה של 30%.

שיעור הרווחיות הגולמית של החברה עמד על 43%, בדומה לרבעון המקביל. זהו שיפור לעומת הרבעון הקודם, אז הציגה החברה ירידה בשיעור הרווחיות, בין השאר בגלל המפעל החדש בדלתון שהחל לעבוד בסוף 2016. החברה ציינה בדו"חות הנוכחיים כי התמקדה בשיפור היעילות התפעולית במפעל בדלתון ובמפעל הכיסויים בצרפת.

הרווח התפעולי של החברה עלה ב-27% בהשוואה לרבעון המקביל והסתכם ב-60 מיליון שקל. הרווח הנקי גדל ב-24% ל-46 מיליון שקל. החברה הגדילה את הוצאות המכירה והשיווק ב-20% והן הסתכמו ב-19 מיליון שקל; הוצאות הנהלה וכלליות עלו ב-7% ל-16 מיליון שקל; הוצאות מחקר ופיתוח קפצו ב-67% והסתכמו ב-4.5 מיליון שקל; והוצאות המימון נטו הסתכמו ב-2.3 מיליון שקל, לעומת 0.3 מיליון שקל ברבעון המקביל, בגלל הוצאות בגין נטילת אשראי, עמלות והוצאות שנבעו מירידת שערי החליפין. החברה ציינה כי שיעור המס האפקטיבי ירד מ-20.6% ל-19.4% - בגלל שאתר הייצור בדלתון מקנה לחברה שיעור מס של אזור מועדף - 7.5%. החברה הודיעה על דיווידנד של 37 מיליון שקל, בדומה לסכום שחילקה ב-2016 כולה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker