לאחר זינוק של 120% בשלושה חודשים: ראדא גייסה 10 מיליון דולר

בין המשקיעים בחברה: ילין לפידות, בית ההשקעות מור והפניקס ■ ראדא דיווחה בשבוע שעבר על עסקה בהיקף של 8 מיליון דולר עם צבא ארה"ב

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

חברת ראדא ניצלה את הזינוק במניה בחודשים האחרונים וגייסה השבוע סכום של 10 מיליון דולר בהנפקת מניות. הגיוס בוצע במחיר של 2.15 דולרים, דיסקאונט של 20% בהשוואה למחיר המניה לפני כיומיים. בהנפקה השתתפו בין השאר בתי ההשקעות מור וילין לפידות, חברת הפניקס ונוקד קפיטל. הגיוס נוהל על ידי ברק קפיטל חיתום, בניהולו של צביקה מנס.

ראדא מתמחה בפיתוח, ייצור ומכירה של מערכות מכ"מים יבשתיים טקטיים להגנת כוחות ומתקנים, מערכות אוויוניקה למטוסי קרב ולכלי טייס בלתי מאויישים. החברה נסחרת לפי שווי של 60 מיליון דולר, לאחר שמניית החברה זינקה ב-120% בשלושת החודשים האחרונים.
עו"ד שרית מולכו, ראש מחלקת תאגידים ממשרד עוה"ד ש.פרידמן, שמייצג את ראדא, הסבירה כי "הליך ההנפקה שעל פיו ראדא הנפיקה, ושאינו קיים בארץ, הוא הליך היברידי המשלב הנפקה פרטית ודו"ח הצעת מדף ומאפשר להנפיק למשקיעים (שזהותם וכמות המניות הנרכשות על ידם ידועים מראש) מניות סחירות שאינן כפופות לחסימות כלשהן, וזאת תוך פחות משבוע. הליך זה מקטין את הסיכון למשקיעים בהנפקה".

מכ"מ של ראדא
מכ"מ של ראדא

בשבועיים האחרונים פירסמה ראדא על עסקה בהיקף של יותר מ-8 מיליון דולר, שבמסגרתו תספק עשרות מכ"מים ממשפחת המכ"מ הרב משימתי שלה לצבא ארה"ב. המכ"מים יסופקו עוד השנה. העסקה מאוד משמעותית בעבור ראדא, שברבעון השני הציגה הכנסות הכנסות של 5.3 מיליון דולר, גידול של 94% בהשוואה להכנסות ברבעון המקביל. הרווח הנקי עמד על 0.5 מיליון דולר או 2 סנט למניה, לעומת הפסד נקי של 1.6 מיליון דולר או 13 סנט למניה ברבעון המקביל. החברה צופה כי ההכנסות השנתיות שלה ב-2017 יסתכמו ב-25 מיליון דולר, פי שניים מההכנסות ב-2016.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ