מירלנד מתקדמת בשיווק הדירות בסנט פטרבורג - ועברה לרווח רבעוני קל

ההכנסות זינקו ב-31% בעיקר בזכות מסירת דירות בסנט פטרבורג - והיא רשמה רווח רבעוני של חצי מיליון דולר, לעומת הפסד ברבעון המקביל. המניה הגיבה לדו"חות בעלייה של 6%

אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל מירלנד, רומן רוזנטל
מנכ"ל מירלנד, רומן רוזנטלצילום: עופר וקנין

מניית חברת הנדל"ן מירלנד הגיבה היום (ג') בעלייה של 6% לפרסום הדו"חות הרבעוניים של החברה, שהצביעו על מעבר מהפסד לרווח קל. החברה רשמה ברבעון זה זינוק של 31% בהכנסותיה, ל-13 מיליון דולר.

מירלנד, שפועלת בשוק הנדל"ן הרוסי - הן בתחום הנדל"ן המסחרי להשכרה והן בשוק הדירות למכירה - רשמה זינוק של 90% בהכנסותיה ממכירת דירות ברבעון השני לעומת הרבעון המקביל, ואלה הסתכמו ב-3.8 מיליון דולר. ההכנסות מהשכרת נכסים טיפסו ב-15% ל-8 מיליון דולר.

מתעניינים בהשקעות בתחום הנדל"ן? לניתוח ביצועי חברות הענף הנסחרות בתל אביב לחצו כאן

החברה רשמה שערוך בסך 7 מיליון דולר של הנדל"ן למגורים שהיא מקימה וכן עלייה ריאלית של 13 מיליון דולר בשווי הנדל"ן להשכרה בהקמה בעקבות השינוי בשער החליפין של הרובל מול הדולר, לעומת ירידה של 14 מיליון דולר בסעיף זה ברבעון המקביל.

כתוצאה מכל אלה ומסעיפים נוספים, החברה רשמה רווח תפעולי רבעוני של 19 מיליון דולר, לעומת הפסד תפעולי של 14 מיליון דולר ברבעון המקביל. עם זאת, בניכוי הפרשי שער של 11.8 מיליון דולר - לעומת תוספת של 19 מיליון דולר בגין הפרשי שער ברבעון המקביל, ובניכוי מס, הרווח הנקי ברבעון השני של השנה הסתכם ב-600 אלף דולר, לעומת הפסד של 6 מיליון דולר ברבעון המקביל.

מירלנד החלה להיסחר בבורסה בתל אביב בדצמבר 2016 כתוצאה מהסדר החוב בקבוצת כלכלית ירושלים, וזינקה כמעט מיד. מניית החברה, שמתנהלת כיום ללא גרעין שליטה, ירדה אמנם ב-40% מתחילת אפריל, בין השאר על רקע גיוס הון שביצעה באחרונה, אך מחירה גבוה עדיין ב-70% משהיה בתחילת המסחר בה בתל אביב.

פרויקט המגורים העיקרי של מירלנד, פרויקט "טריומף פארק", נמצא בסנט פטרבורג, העיר השנייה בגודלה ברוסיה ויכלול בשנת 2023, עם השלמתו, כ-8,500 דירות. השלבים הראשונים הפרויקט (1-3), שכוללים 2,486 דירות כבר בנויים ושיווקם הסתיים, והחברה נמצאת בתהליכי בנייה ושיווק של 2,886 יחידות דיור נוספות. מירלנד החלה ביוני לשווק את השלב החמישי בפרויקט, וכבר מכרה עד תום הרבעון 103 דירות כחלק ממנו, בנוסף למכירות דירות שנכללות בשלב הרביעי של הפרויקט ובמגדל שהיא בונה בנפרד.

מירלנד בונה דירות קטנות יחסית, והן נמכרות במחיר ממוצע של כ-1,850 דולר למ"ר. החברה עדיין מכירה בהכנסות לפי קצב האכלוס של הדירות, אך שוקלת לאמץ ברבעונים הקרובים את תקן 15, שלפיו ההכרה בהכנסות נעשית לפי קצב הבנייה של הפרויקטים.

בנוסף, החברה מכרה ביוני קרקע שסמוכה לפרויקט לצד שלישי, תמורת 5 מיליון דולר. מכירת הדירות לשלבים הבאים בפרויקט צפויה להתחיל ב-2018. לחברה יש גם פרויקט בתי מגורים קטן יחסית, כ-77 יחידות דיור, בפרברי מוסקבה, והיא מחזיקה בשני מרכזיים מסחריים ובארבעה פרויקטים בתחום המשרדים ברוסיה.

בתום הרבעון היה לחברה הון עצמי של 140 מיליון דולר, 27% מהמאזן ויתרת המזומנים שלה התסכמה ב-11 מיליון דולר. אחרי תום הרבעון מירלנד גייסה כ-50 מיליון שקל בהנפקה של מניות ואופציות שביצעה ביולי בבורסה בתל אביב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום