ערן אזרן

קרן הריט מגוריט , שמנוהלת על ידי מתי דב, השלימה בהצלחה הנפקת איגרות חוב ראשונה (סדרה א'). בשלב המוסדי התקבלו ביקושים של כ-450 מיליון שקל, שבעקבותיהם בחרה הקרן להרחיב את היקף הגיוס לכ-210 מיליון שקל בריבית של כ-1.5%.

בעקבות ביקושי יתר שהתקבלו גם בשלב הציבורי (שהתקיים אתמול), גייסה הקרן כ-40 מיליון שקל נוספים. בסך הכל השלימה הקרן גיוס כולל של כ-250 מיליון שקל (היקף הגיוס המקורי היה כ-150 מיליון שקל). אחד מהמשקיעים הגדולים בהנפקה היה בית ההשקעות ילין לפידות, שהזמין למעלה מ-100 מיליון שקל.

איגרות החוב מסדרה א' צמודות למדד המחירים לצרכן, ומובטחות בשעבוד ראשון על זכויות הקרן בשלוש העסקות שביצעה (פרויקט מידטאון בת"א, מרום נגבה בר"ג ונווה דוד ברמלה). מח"מ הסדרה הוא כ-4.75 שנים והיא עומדת לפירעון בתשלום אחד ב-2022. בין היתר, הקרן מתחייבת שסך ההון העצמי במאזניה לא יפחת מ-200 מיליון שקל, והיחס להיקף המאזן לא יפחת מ-30%.

מגוריט היא קרן ריט (REIT - ראשי תיבות של Real Estate Investment Trust), שהוקמה על רקע תיקון "חוק הריטים". יזם הקרן הוא עו"ד ארז רוזנבוך. המודל העסקי של הקרן מבוסס על רכישת מקבצי דיור, הכוללים לפחות 20 יחידות דיור בכל פרויקט, או מקבצי דיור שיוצעו למכירה על ידי המדינה. הקרן תשכיר ותחזיק את הדירות לפרקי זמן ארוכים. הקרן הנפיקה לפי שווי של כ-240 מיליון שקל ("אחרי הכסף").

בשנה האחרונה ביצעה הקרן עסקות בהיקף כולל של כ-239 מיליון שקל. בעסקה הראשונה רכשה הקרן 34 דירות בפרויקט מידטאון בתל אביב בכ-71.4 מיליון שקל; בעסקה השנייה רכשה בניין שלם בן 84 דירות בשכונת נווה דוד ברמלה בכ-121.7 מיליון שקל; בעסקה השלישית רכשה הקרן 23 דירות בפרויקט בשכונת מתחם נגבה בר"ג בכ-46.7 מיליון שקל.

את ההנפקה הוביל קונסורציום חתמים בראשות אקסלנס חיתום, לידר הנפקות, אמ.די.פרימיום, אפסילון חיתום, ענבר הנפקות, ואגוז הנפקות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker