סופית: ארז גולדשמידט התפטר מפועלים אי.בי.אי; המניה נפלה ב-40%

מניית חברת החיתום ירדה בשלושת ימי המסחר האחרונים לאחר שדיווחה כי צמד היועצים הפיננסיים רפי ליפא וגל עמית יפסיקו לעבוד עם החברה ■ היום איבדה המניה 6%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ארז גולדשמידט
ארז גולדשמידטצילום: עופר וקנין

מנכ"ל פועלים אי.בי.אי ארז גולדשמידט הודיע הערב (א')על התפטרותו מניהול חברת החיתום וההנפקות. גולשמידט יקים חברת חיתום חדשה בבעלות משותפת עם צמד היועצים הפיננסים רפי ליפא וגל עמית. בימים האחרונים ניהל גולדשמידט מו"מ עם הנהלת בית ההשקעות אי.בי.אי , החברה האם, בנוגע להסדר התנאים ביום שלאחר עזיבתו. ההתפטרות תיכנס לתוקף בתוך שלושה חודשים. המהלך הצפוי נחשף היום באתר TheMarker.

פועלים אי.בי.אי – חברת החיתום הגדולה בשוק - נמצאת בשליטת בית ההשקעות אי.בי.אי (40.5%) ובנק הפועלים (19.9%). חברת החיתום, שמנוהלת על ידי ירון מוזס (מנכ"ל החברה הציבורית), נקלעה לסערה לאחר שבשבוע שעבר דיווחה כי הסתיים שיתוף הפעולה שלה עם ליפא ועמית - בעלי חברת ויקטורי קונסולטינג, בכל הנוגע לביצוע ההנפקות של חברות הנדל"ן האמריקאיות.

ההנפקות של חברות הנדל"ן הזרות היו אחראיות לכ-48% מהכנסותיה של פועלים אי.בי.אי בשנת 2016 ול-63% מההכנסות במחצית הראשונה של 2017. על רקע זה, פועלים אי.בי.אי פירסמה בשבוע שעבר אזהרת רווח, שבה הודיעה כי הכנסותיה עלולות להיפגע משמעותית בשל סיום השת"פ עם עמית וליפא.

רפי ליפא
רפי ליפאצילום: באדיבות המצולם

גולדשמידט, המנכ"ל העוזב, מחויב בסעיף אי-תחרות למשך שלושה חודשים נוספים. המשמעות היא שהוא ייאלץ להימנע מלקחת חלק בפעילות החיתום החדשה לתקופה ממושכת. גולדשמידט נמצא ככל הנראה במו"מ עם אי.בי.אי בנוגע לאפשרות כי יוותרו על תקופה אי-התחרות, בתמורה לכך שאי.בי.אי תוכל לקחת חלק בהנפקות עתידיות של חברות נדל"ן אמריקאיות שאותן תוביל חברת החיתום החדשה.

מניית פועלים אי.בי.אי ירדה במהלך שלושת ימי המסחר האחרונים בכ-35%, ושווי השוק של החברה נחתך ל-300 מיליון שקל – 155 מיליון שקל יותר מהמזומנים שיש בקופה. הירידה בשוק מגלמת שווי תיאורטי של 150 מיליון שקל לפעילות החיתום החדשה של ליפא ועמית – כלומר, לחברה שעדיין לא נולדה.

ככל הידוע, באי.בי.אי כבר עומלים על איתור מנכ"ל חדש, וככל הנראה נעשתה פנייה גם לעופר גרינבאום, מנהל החיתום בחברה המתחרה לאומי פרטנרס. גרינבאום, שנמצא ממש עכשיו באי.בי.אי במסגרת הפעילות הרגילה, הכחיש. במקביל, ייתכן שבפועלים אי.בי.אי שוקלי גם קידום של מנהל הנפקות "מתוך הבית" לניהול החברה.

ליפא ועמית נערכים כעת להקים חברת הפצה של ני"ע חדשה, שתעניק לחברות הנדל"ן הזרות שירות כולל של ייעוץ פיננסי והפצה (One stop shop). השניים קידמו את המהלך במטרה להרחיב את פעילותם גם לתוך שוק ההנפקות הישראלי, לצד המשך הפעילות בשוק ההנפקות של חברות הנדל"ן האמריקאיות הרווחי. הם מעוניינים לשלב חתם בכיר בפעילות החדשה, שינהל את פעילות ההנפקות ויהיה שותף בחברה (שותף-מנהל).

ארז גולדשמידט וירון מוזס סירבו להגיב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker