מגוריט גייסה 210 מיליון שקל בריבית של 1.5%; דמי הניהול יקפצו ל-5 מיליון שקל

תקנון הקרן קובע כי דמי הניהול שתקבל חברת הניהול ייגזרו גם ממרכיב המזומנים ושווי המזומנים שבקופה – ולא רק משווי נכסי הקרן ■ עד עתה נהתה חברת הניהול מדמי ניהול של 2.5 מיליון שקל בשנה

ערן אזרן
פרויקט מרום נגבה ברמת גן
פרויקט מרום נגבה ברמת גן

קרן הריט למגורים, מגוריט , השלימה את השלב המוסדי בהנפקת איגרות חוב ראשונה (סדרה א'). הקרן התכוונה לגייס כ-150 מיליון שקל, אך בעקבות ביקושים של כ-450 מיליון שקל, בקרן החילטו להרחיב את היקף הגיוס, ולגייס בשלב המוסדי כ-210 מיליון שקל. השלב הציבורי מתוכנן להתקיים בימים הקרובים, כך שלאחריו היקף הגיוס הכולל יסתכם בכ-250 מיליון שקל.

שלב המכרז המוסדי ננעל בריבית של כ-1.5% (ללא עמלת התחייבות מוקדמת למשקיעים המוסדיים), הנמוכה מריבית המקסימום שהוצעה - כ-2.3%. האג"ח צמודות למדד המחירים לצרכן ומובטחות בשעבוד ראשון על זכויות הקרן בשלוש העסקאות שביצעה (פרויקט מידטאון בת"א, מרום נגבה בר"ג ונווה דוד ברמלה).

מח"מ (משך חיים ממוצע) של הסדרה הינו כ-4.75 שנים, והיא עומדת לפירעון בתשלום אחד ("בולט") בשנת 2022. בין היתר, הקרן התחייבה שסך ההון העצמי במאזניה לא יפחת מ-200 מיליון שקל, והיחס להיקף המאזן לא יפחת מ-30%.

הגיוס יאפשר למנהלי הקרן להגדיל את היקף דמי הניהול השוטפים. תקנון הקרן קובע לחברת הניהול דמי ניהול של כ-1% בשנה משווי הנכסים, בתוספת אופציות למניות הקרן בכל הנפקת אקוויטי שתבוצע. ואולם, דמי הניהול נגזרים לא רק משווי הנכסים, אלא גם ממרכיב המזומנים ושווי המזומנים שבמאזן. בעקבות ההנפקה, דמי הניהול – שממילא גבוהים ביחס לקרנות ריט אחרות – יגדלו בכ-2.5 מיליון שקל נוספים בשנה, כלומר סך הכול דמי ניהול כ-5 מיליון שקל בשנה.

השותפים בחברת הניהול הם המשקיעים הראשונים בקרן, המנהלים והיזמים: יזם הקרן עו"ד ארז רוזנבוך (32%), עו"ד חיים ויספיש (11%), המנכ"ל מתי דב (5%), יו"ר ועדת האסטרטגיה יעל אנדורן (5%), יו"ר הקרן אייל גבאי (5%); דירקטורים (6%); וכן - אקסלנס (8%), קק"ל (8%), קופת העיר (12%), קופת הפנסיה של חברה קדישא (8%).

מגוריט היא קרן ריט (REIT – ראשי תיבות של Real Estate Investment Trust), שהוקמה על רקע תיקון "חוק הריטים". יזם הקרן הוא עו"ד ארז רוזנבוך. המודל העסקי של הקרן מבוסס על רכישת מקבצי דיור, הכוללים לפחות 20 יחידות דיור בכל פרויקט, או מקבצי דיור שיוצעו למכירה על ידי המדינה. הקרן תשכיר ותחזיק את הדירות לפרקי זמן ארוכים. הקרן הנפיקה לפי שווי של כ-240 מיליון שקל ("אחרי הכסף").

בשנה האחרונה ביצעה הקרן עסקות בהיקף כולל של כ-239 מיליון שקל, בעסקה הראשונה רכשה הקרן 34 דירות בפרויקט מידטאון בתל אביב בכ-71.4 מיליון שקל. בעסקה השנייה רכשה בניין שלם בן 84 דירות בשכונת נוה דוד ברמלה בכ-121.7 מיליון שקל. בעסקה השלישית רכשה הקרן 23 דירות בפרויקט בשכונת מתחם נגבה בר"ג בכ-46.7 מיליון שקל.

את ההנפקה הוביל קונסורציום חתמים בראשות אקסלנס חיתום, לידר הנפקות, אמ.די.פרימיום, אפסילון חיתום, ענבר הנפקות, ואגוז הנפקות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker