רשת עדיקה סייעה לגולף להגדיל את ההכנסות – אך החברה עדיין מתקשה להרוויח - שוק ההון - TheMarker

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

רשת עדיקה סייעה לגולף להגדיל את ההכנסות – אך החברה עדיין מתקשה להרוויח

ברבעון השני של 2017 נרשמה עלייה של 7% בפדיון למ"ר בחנויות גולף, והפדיון בחנויות זהות עלה ב-2.5% ■ הפרשה על אופציות להנהלה בגין ביצועי רשת עדיקה חתכה בכ-50% את הרווח התפעולי השוטף ל-4.4 מיליון שקל בלבד ■ מנכ"ל גולף: "אנו מעודדים מהמגמות"

4תגובות
סניף גולף בעפולה
אנצ'ו גוש

השיפור בתוצאותיה הכספיות של גולף, שבשליטת כלל תעשיות של לן בלווטניק, נמשך גם ברבעון השני של 2017: חברת האופנה הצליחה להגדיל את המכירות ברבעון, בעיקר הודות להצלחה של רשת עדיקה, אך עדיין מתקשה לתרגם את השיפור לגידול ברווח הנקי.

גולף סבלה בשנתיים האחרונות מהפסדים, החליפה את ההנהלה ויישמה תוכנית אסטרטגית חדשה. מכירותיה הסתכמו ברבעון השני בכ-220.5 מיליון שקל - עלייה של 1.9% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. העלייה נבעה בעיקר משיפור במגזר ההלבשה – המגזר העיקרי שסבל מחולשה בשנים האחרונות. לאחר פרסום הדו"חות יורדת מניית גולף ב-3.5%.

מכירות אופנת ההלבשה של גולף הסתכמו בכ-107.2 מיליון שקל - גידול של כ-2.7% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הגידול נבע בעיקר מעלייה במכירות עדיקה, שנהנית מגידול בפעילות האונליין, ומחנות הדגל החדשה בדיזניגוף סנטר בתל אביב. עם זאת, הגידול קוזז בחלקו כתוצאה מצמצום הפעילות ברשתות הנסגרות בלו בירד ונעלי מקס מורטי. למרות הגידול בהכנסות, מגזר אופנת ההלבשה הניב לגולף הפסד תפעולי של 2.6 מיליון שקל.

מכירות אופנת הבית (Golf&Co), שכוללות גם את מכירות רשת הילדים Golf kids & baby, הסתכמו ברבעון החולף בכ-113.3 מיליון שקל – גידול של 1.3% לעומת הרבעון המקביל. הגידול נבע בעיקר ממחלקת הילדים, וקוזז בחלקו מהירידה ברשתות גולף אנד קו וכיתן, עקב השינוי בעיתוי מכירות חג הפסח. המגזר סיים ברווח תפעולי של 5.6 מיליון שקל, בהשוואה ל-7.4 ברבעון המקביל.

עוד עולה מהדו"ח, כי במהלך הרבעון חל שיפור בפדיון למ"ר בחנויות גולף, שהסתכם בכ-1,217 שקל לעומת כ- 1,137 שקל ברבעון המקביל אשתקד - צמיחה של 7%. הפדיון בחנויות זהות (חנויות שפעלו במתכונת מלאה בשני הרבעונים המקבילים) הסתכם בכ-1,202 שקל לעומת כ-1,171 שקל ברבעון המקביל אשתקד - צמיחה של 2.6%.

על רקע הגידול במכירות, הרווח הגולמי של גולף ברבעון השני עלה בכ-6% ביחס לרבעון המקביל ב-2016, והסתכם בכ-134.1 מיליון שקל (כ-60.8% מההכנסות), לעומת כ-126.3 מיליון שקל (כ-58.4% מההכנסות) ברבעון המקביל אשתקד. העלייה בשיעור הרווח הגולמי – פרמטר מרכזי להערכת ביצועיהן של חברות אופנה - נבעה לפי החברה בעיקר משיפור בתנאי הסחר ומירידה בשער החליפין של הדולר.

"אנו מעודדים מהמגמות הנמשכות שבאות לידי ביטוי בשורת המכירות והרווח, ומהתייצבות הרווחיות הגולמית לאורך שלושה רבעונים רצופים בשיעור של כ-60%", אמר רביב ברוקמאייר, מנכ"ל גולף. "במהלך התקופה ביצענו מספר מהלכים על מנת לתמוך במותגי הקבוצה, בין היתר באמצעות הגדלת הוצאות פרסום ומהלכי שיווק. בנוסף שמנו דגש על שיפור תנאי הסחר, התאמות הקולקציה ושיפור שרשרת האספקה".

למרות השיפור ברווחיות הגולמית, הרווח התפעולי השוטף של גולף ירד ברבעון לכ-4.4 מיליון שקל (כ-2.0% מההכנסות), לעומת כ- 8.2 מיליון שקל (3.8% מההכנסות) ברבעון המקביל ב-2016 – ירידה של קרוב ל-50%. הקיטון נבע מעלייה בהוצאות הנהלה וכלליות, שנגרמה בעיקר מרישום שווי אופציות בעדיקה בסך 3.2 מיליון שקל, לאור צפי בעמידה ביעדי תוכנית האופציות. בגולף הדגישו כי בנטרול הפרשות על אופציות ברבעון השני של 2017 ושל 2016, הרווח התפעולי השוטף עלה על הרווח ברבעון המקביל ב-2016.

על רקע גידול בהוצאות מימון נטו, שנבע בעיקר מעסקות גידור מטבע, הרווח התפעולי השוטף הצליח בקושי לחלחל לשורת הרווח הנקי. החברה סיימה ברווח נקי של כ-400 אלף שקל בלבד ברבעון, בהשוואה להפסד של 30 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2016, שנבע בעיקר מהוצאות חד פעמיות.

במהלך הרבעון ייצרה גולף עודף של 60 מיליון שקל בתזרים המזומנים מפעילות שוטפת. נכון לסוף יוני, ההון העצמי שלה הסתכם בכ-244.3 מיליון שקל, לעומת 211.3 שקל בדצמבר 2016. הגידול נבע בעיקר מהקצאת מניות פרטית בסכום של כ-38.2 מיליון שקל.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#