ריט 1 העלתה תחזיות בעקבות החוזה עם אמדוקס

הקרן צפויה להציג צמיחה של 16% בהכנסות נטו משכירות והן יסתכמו בכ-268 מיליון שקל ■ השווי ההוגן של המתחם ברעננה צפוי לגדול ב-8% הודות להסכם השכירות החדש עם אמדוקס

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתחם אמדוקס ברעננה בבעלות ריט 1
עמרי זרחוביץ'

קרן ריט 1 , שמשקיעה בנדל"ן מניב, העלתה את התחזיות השנתיות של החברה בעקבות הסכם השכירות החדש שחתמה אמדוקס לשכירת משרדים במתחם רעננה, ובשל תוצאות טובות במחצית הראשונה של השנה.

ריט 1 צופה כי ה-NOI (הכנסות נטו משכירות) יסתכמו ב-269-267 מיליון שקל, לעומת תחזית קודמת ל-NOI של 259-256 מיליון שקל. ה-NOI ישקפו צמיחה של 13% בהשוואה ל-2016. הקרן גם צופה כי ה-FFO הריאלי (התזרים מפעולות מתמשכות) יסתכם ב-196-194 מיליון שקל ב-2017, לעומת תחזית קודמת ל-188-185 מיליון שקל. מדובר בגידול של כ-15% לעומת השנה שעברה.

בקרן הסבירו כי גידול במצבת הנכסים, גידול בשיעור התפוסה והשלמה של תהליכי השבחה והחלפת שוכרים במספר נכסים הם הגורמים שהובילו אותה להציג גידול של 16% ב-NOI, ל-16.6 מיליון שקל. מה שמאפשר לקבל אינדיקציה טובה לגבי הצמיחה של החברה הוא ה-NOI מנכסים זהים, כלומר הנכסים שהיו בבעלות הקרן גם ברבעון המקביל. ה-NOI מנכסים זהים עלו ב-7% והסתכמו ב-119 מיליון שקל.

ה-FFO ברבעון השני הסתכם ב-48 מיליון שקל, עלייה של 19% לעומת הרבעון המקביל. ה-FFO הוא הרווח הנקי בנטרול הכנסות והוצאות חד פעמיות כולל רווחים או הפסדים ממכירת נכסים, ובנטרול שינוי בשווי ההוגן של נדל"ן להשקעה, מסים נדחים והכנסות או הוצאות לא תזרימיות. הרווח הנקי ברבעון השני הסתכם ב-67 מיליון שקל, עלייה של 89% לעומת הרווח הנקי ברבעון המקביל. העלייה ברווח הנקי נובע מהגידול בהכנסות ומשערוך נכסים.

ההסכם של ריט 1 עם אמדוקס, שנחתם בחודש שעבר, כולל העלאה של דמי השכירות שתשלם אמדוקס לריט 1 החל מיולי 2017. אמדוקס תשלם 41 מיליון שקל בשנה (החלק של ריט 1), לעומת 35 מיליון שקל בחוזה הקודם – עלייה של 17%. הקרן עידכנה כי בעקבות ההסכם החדש, צפוי לעלות השווי ההוגן של מתחם רעננה לכ-580  מיליון שקל (לעומת כ-537 מיליון שקל כפי שכלול בדו"ח הכספי, שנערך לפני חתימת ההסכם).   

תיק הנכסים של ריט 1 כולל, נכון לסוף הרבעון השני, 33 נכסים מניבים בשווי של כ-3.8 מיליארד שקל. שיעור התפוסה הממוצע בנכסי החברה עומד על כ-99.1%.

הקרן עידכנה גם תגדיל את הדיווידנד השנתי מ-92 ל-97 מיליון שקל. הדיבידנד הצפוי ב-2017 משקף תשואה צפויה של כ-4.4% על פי מחיר המניה הנוכחי. הדיווידנד בגין רבעון השני יעמוד על כ-25 מיליון שקל, ודיווידנד בהיקף דומה יחולק ברבעונים הבאים.

ישי ששון, אנליסט הנדל"ן של בנק ירושלים ברוקראז', התייחס לדו"חות ריט 1 וציין כי מדובר בדו"חות מצוינים, אפילו שאינם כוללים מצוינים את התוספת הצפויה בשכ"ד בגין חידוש החוזה עם אמדוקס ברעננה וכן את מלוא התוספת בשכ"ד בגין רכישת הנכס בראשל"צ שהעברת הבעלות בו נעשתה במהלך הרבעון.

"נכון להיום נסחרת החברה בתשואת FFO של 9.2% על ה-FFO הצפוי באמצע 2018 (המגלם בתוכו חיסכון נוסף בעלויות המימון ותזרים שיתחיל להתקבל מהפרויקט המשותף עם רוגובין בהרצליה)", אמר, "כך שעל אף העלייה המשמעותית במחיר המניה מאז תחילת השנה, הרי שלהערכתנו קיים עוד אפ-סייד במניה, בפרט כאשר מרבית חברות הנדל"ן המניב מתומחרות במלואן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker