הדולר נחלש ב-0.4% ושערו היציג נקבע על 3.59 שקלים

היורו נקבע ללא שינוי, ברמה של 4.217 שקלים, ובסיכום שבועי נחלש ב-1.6% ■ בנק אגוד: הגידול בפרמיית הסיכון בעולם לאור המתיחות בין צפון קוריאה לארה"ב הותיר את שער הדולר ללא שינוי מול השקל

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שטרות של יורו ודולר
עמרי זרחוביץ'

המסחר בשוק המט"ח התנהל היום במגמה מעורבת: ה דולר נחלש ב-0.4% ושערו היציג נקבע על 3.586 שקלים, ואילו ה יורו נקבע כמעט ללא שינוי ברמה של 4.217 שקלים. במהלך השבוע לא נרשם שינוי משמעותי בשער הדולר, והיורו נחלש ב-1.6%, בהשוואה לשערו היציג ביום שישי שעבר. ה ליש"ט איבדה היום ב-0.5% ושערה היציג נקבע על 4.651 שקלים.

כלכלני בנק אגוד , בראשות ראש תחום מחקר והאנליסטית הראשית אורלי אברהם, מתייחסים בסקירתם השבועית לשוק המט"ח. "השקל נותר השבוע ללא שינוי מול הדולר למרות עליית תשואות גבוהה יותר בישראל. ירידה בפערי הריביות הורידה לכאורה את אטרקטיביות הדולר השבוע, אך אנו מניחים כי הגידול בפרמיית הסיכון בעולם לאור המתיחות בין צפון קוריאה לארה"ב הותיר את שער הדולר ללא שינוי אל מול השקל, ובארץ, באם תהיה עלייה בטווח הקצר במתיחות הפוליטית והביטחונית-מדינית בארץ היא צפויה להשפיע לשלילה על השקל ולהיפך".

באגוד מציינים כי "נתוני מקרו הצפויים להתפרסם היום (תביעות דמי אבטלה ונתוני אינפלציה) עשויים להשפיע על התשואות בארה"ב ובעקיפין על השקל-דולר. כמו כן נתוני מקרו הצפויים להתפרסם בישראל ביום שלישי הקרוב (מדד המחירים לצרכן לחודש יולי) שאם יפתיע לטובה או לשלילה צפוי להשפיע בעקיפין גם על השקל-דולר".

באגוד מעריכים עוד כי "הדולר צפוי להתחזק מול המטבעות העיקריים בעולם בטווח הבינוני-הארוך. זאת בשל פערי הריביות בין ארה"ב לעולם, צפי להמשך העלאות ריבית בארה"ב בקצב מתון ומדוד, וחוזקה היחסי של הכלכלה האמריקאית מול רוב המדינות בעולם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker