אינטל השלימה רכישת השליטה במובילאיי לפי שווי של 15.3 מיליארד דולר

אינטל רכשה 84% ממניות מובילאיי, וצפויה לרכוש את היתרה בתקופה הקרובה ■ מניות מובילאיי יימחקו מהמסחר בתוך שבועיים ■ עם השלמת הצעת הרכש, מייסד מובילאיי זיו אבירם יפרוש מהחברה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
: יניב גרטי, מנכ"ל אינטל ישראל, פרופ' אמנון שעשוע, מנכ"ל ומייסד שותף במובילאיי, מקסין פסברג הממונה על המיזוג בין אינטל למובילאיי, וזיו אבירם, נשיא ומייסד שותף במובילאי
יניב גרטי, מנכ"ל אינטל ישראל, פרופ' אמנון שעשוע, מנכ"ל ומייסד שותף במובילאיי, מקסין פסברג הממונה על המיזוג בין אינטל למובילאיי, וזיו אבירם, נשיא ומייסד שותף במובילאיצילום: יוני ריקנר

חמישה חודשים לאחר ההודעה על עסקת מובילאיי-אינטל, הודיעו שתי החברות כי ענקית השבבים האמריקאית השלימה את רכישת השליטה בחברת מובילאיי. הרכישה היא לפי שווי של 15.3 מיליארד דולר, בעסקה הגדולה ביותר של חברה ישראלית אי פעם. מחיר המניה בעסקה הוא 63.53 דולר, מחיר הגבוה ב-34% ממחיר מניית מובילאיי לפני העסקה.

אינטל רכשה בשלב ראשון 84% ממניות החברה, ורכישת יתר המניות צפויה להיעשות בקרוב. החברות הודיעו על תקופת מכרז נוספת שבה יוכלו בעלי מניות המיעוט  להעמיד את מניותיהם למכירה. לפי התכנון, מובילאיי תמחק את מניותיה מהמסחר בתוך כשבועיים, ב-21 באוגוסט.

אחד ממייסדי מובילאיי, זיו אבירם, יפרוש מהחברה לאחר השלמת הצעת הרכש. אבירם והמייסד השני, פרופ' אמנון שעשוע, הקימו סטארט-אפ נוסף, אורקם, שפיתח טכנולוגיה שמסייעת לכבדי ראייה. שעשוע יעמוד בראש הפעילות של מובילאיי בישראל וישמש גם כסגן בכיר באינטל העולמית.

בחודשים האחרונים פעלו החברות לקבל אישורים מצד גופים רגולטוריים במספר מדינות בעולם, וכן אישור של בעלי המניות של מובילאיי. אישור בעלי המניות היה גורם מעכב לסגירת העסקה, מכיוון שלמרות האישור הכללי שהתקבל באמצע יוני, היה צורך גם בהשגת אחוז השתתפות מסויים - דבר שהתרחש רק בימים האחרונים. עד לפני כחודשיים היתה יכולה מובילאיי לקבל הצעות רכש מחברות אחרות, אך שום הצעה לא עמדה על הפרק.

ניתן להניח כי עיסקת הרכישה של מובילאיי הביאה לשחרור אנחת רווחה במשרדי משרד האוצר בירושלים היום. ההכנסות מן המיסוי בגין העסקה - בהיקף של 4 מיליארד שקל - לא נכללו בתחזית הכנסות המדינה ממיסים לאורך השנה האחרונה וברשות המיסים חששו ממגוון של תסריטים שיכלו להביא לכך שהעסקה לא תצא אל הפועל בסופו של דבר.

המשמעות של העסקה היא שהמס בגין המכירה, שצפוי להיות מועבר למדינה בדולרים כחלק מהמאמצים להילחם בייסוף של השקל - צפוי להיכנס לקופת המדינה כבר בחודש ספטמבר הקרוב, עוד בשנת המס הנוכחית. בשבוע שבו התמודד שר האוצר עם הבשורה שמס דירה שלישית שהיה אמור להניב לקות המדינה 750 מליון שקלים בשנה נדחה למועד לא ידוע - מדובר בזריקת עידוד.

גם אם ההכנסה מעסקת מובילאיי היא הכנסה חד פעמית שאי אפשר לבנות עליה לצורך רפורמות ארוכות טווח, הרי שבמציאות בה חלקים נכבדים מרפורמת משפחה נטו של כחלון מועברים גם כך כאשר יש להם מימון תקציבי רק לשנה הראשונה או השנייה של פעילותם – מדובר במהלך שיעניק לשר האוצר לא מעט אוויר במהלך השנה הנוכחית.

מובילאיי שיושבת בירושלים, הוקמה ב-1999. החברה מפתחת מערכות עזר לנהג, ועל בסיס זה היא מפתחת גם טכנולוגיה לרכב אוטונומי. הפיתוחים של החברה מותקנים אצל יצרניות רכב מסורתיות, שמתחרות בענקיות טכנולוגיה כמו גוגל, אפל וטסלה. בעלי המניות העיקריים של החברה הם המייסדים, אבירם ושעשוע, וכן שמואל חרל"פ, הבעלים של יבואנית הרכב כלמוביל. כל אחד מהשלושה מחזיק בכ-7% מהמניות.

במסגרת העסקה התחייבה אינטל כי תשאיר את פעילות החברה בארץ, ואף תשמר את המותג מובילאיי, שיאגד תחתיו את תחום הרכב האוטונומי באינטל. שעשוע הצהיר בעבר כי בתוך ארבע שנים תגדל החברה מ-660 עובדים לכ-4,000. לצורך כך, מובילאיי מקימה קמפוס משרדים ענק באזור התעשייה של הר החוצבים. הקמפוס צפוי לכלול מגדל משרדים בן 30 קומות ו-8 בניינים של עד 8 קומות, ולהשתרע על פני שטח של 45 אלף מ"ר.

מקסין פסברג, שמובילה את המיזוג מהצד של אינטל, לא התחייבה לגידול ל-4,000 עובדים, אך ציינה כי הם פועלים לגייס מאות עובדים, כבר בחודשים הקרובים: "נתאים את הגודל וכמות המהנדסים לקצב הגידול של הביזנס". בקשר למיזוג בין שתי החברות אמרה פסברג כי הוא "יאפשר למומחיות של מובילאיי בראיה ממוחשבת ('העינים') להשתלב עם הידע של אינטל בתחום של מחשוב וקישוריות עתירי ביצועים ('המוח')". באינטל ציינו כי השילוב יצור פתרונות נהיגה אוטומטיים מהענן ועד למכונית, ולפי הערכות שלהם, ההזדמנויות בשוק מערכות רכב, הנתונים והשירותים ב-70 מיליארד דולר עד 2030.

אינטל שיתפה פעולה עם מובילאיי בפיתוח מכונית אוטונומית עוד קודם לעסקה, וכך גם נחשפה ליכולות שלה. ואולם באינטל סבורים כי פיתוח מאוחד יאפשר לפתח את הטכנולוגיה בצורה טובה יותר, וכן כי המשאבים הרבים שלה יכולים לקחת את שיתוף הפעולה כמה צעדים קדימה. אינטל למעשה ביצעה פה הימור גדול על תחום המכוניות האוטונומיות, לאחר שהפסידה את שוק הסמארטפונים למתחרה הגדולה קוואלקום. מאז שפורסם דבר העסקה התחזקה מניית אינטל ב-1.5%, ושוויה עומד כיום על 171 מיליארד דולר.

"הובלה בתחום טכנולוגיית הנהיגה האוטונומית מצריכה שילוב של מוצרי תוכנה חדשניים וקנייניים עם פלטפורמות חומרה בעלות מערכות פתוחות המאפשרות ללקוחות ושותפים ליצור פתרונות מותאמים," מסר שעשוע בהודעה לעיתונות. "לראשונה יש לתעשיית הרכב שותף אחד המחזיק במומחיות מעמיקה ובמורשת תרבותית בשני התחומים. מובילאיי נרגשת מאוד לפתוח את הפרק החדש הזה", הוסיף שעשוע.

מייסדי מובילאיי זיו אבירם ופרופ' אמנון שעשוע
מייסדי מובילאיי זיו אבירם ופרופ' אמנון שעשוע

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker