פרוטרום עושה עוד צעד לקראת השתלטות על אנזימוטק

פרוטרום הגדילה את ההימור על אנזימוטק ב-4 מיליון דולר לאחר שרכשה עוד 2% ממניותיה ומחזיקה עתה ב-9.6% מהונה

יורם גביזון
מנכ"ל פרוטרום, אורי יהודאי
מנכ"ל פרוטרום, אורי יהודאיצילום: דודו בכר

חברת פרוטרום שמנוהלת על ידי אורי יהודאי עושה עוד צעד שיבטיח לה בעתיד השפעה מהותית - ואולי אף שליטה על חברת אנזימוטק.

פרוטרום דיווחה על רכישת עוד 2.06% ממניותיה של אנזימוטק תמורת 4.3 מיליון דולר. פרוטרום הגדילה בכך את אחזקתה באנזימוטק ל-9.6% בהשקעה כוללת של 17.2 מיליון דולר. ההשקעה משקפת מחיר ממוצע של  7.8 דולר למניה, שנמוך ב-22% ממחירה של אנזימוטק אמש בסיום המסחר בניו יורק. אנזימוטק מפתחת ומייצרת תוספי מזון מבוססים שמנים מיוחדים.

פרוטרום, שמייצרת תמציות טעם וריח למוצרי מזון משקאות ומוצרים פרה רפואיים, היא בעלת המניות הרביעית בגודלה באנזימוטק לאחר קרן הגידור של ג'ון פולסון שמחזיקה ב-18.3% ממניותיה, קיבוץ גלעם (14.0%) ובית ההשקעות ילין לפידות (11.2%) .

מסע הרכישות של פרוטרום תרם לעלייה של 46% במחירה של מניית אנזימוטק בשבועיים האחרונים. אנזימוטק נסחרת עתה בשווי של 228 מיליון דולר ובשווי פעילות (כלומר בניכוי עודף הנכסים הפיננסיים נטו) של 188 מיליון דולר.

אנזימוטק, שמנוהלת על ידי ארז ישראלי, לשעבר האחראי על השווקים המתעוררים בחברת טבע, מציגה בשנים האחרונות תוצאות כספיות מאכזבות ונראה שיהודאי סבור שביכולתה של פרוטרום להביא לעלייה ניכרת בשווי של אנזימוטק דרך שיפור בביצועיה.

אנזימוטק הפסידה 4.3 מיליון דולר במחזור של 46 מיליון דולר ב-12 החודשים האחרונים ורשמה הפסד תפעולי תזרימי מצטבר של 1.9 מיליון דולר בתקופה זו. ניסיון השתלטות על חברה דרך הבורסה ולא באמצעות עסקה מתואמת עם בעליה של החברה הוא חריג באסטרטגיה של פרוטרום: החברה צמחה ב-5 השנים האחרונות בעיקר באמצעות 32 רכישות שביצעה. רכישות אלה הביאו לגידול ברווח למניה מ-90 סנט ב-2012 ל-1.84 דולר למניה ב-2016 - והניעו עליה של 598% בשווי החברה ל-14.6 מיליארד שקל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker