בית משפט דחה תביעה של טבע על מרמה במכירת רימסה המקסיקאית

השופט קבע שטבע הייתה אמורה לגלות את הפגמים לכאורה במערכת הדיווח של רימסה בבדיקת הנאותות שביצעה קודם שרכשה את החברה תמורת 2.3 מיליארד דולר במארס 2016

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
חברת טבע
צילום: בלומברג

בית משפט בניו יורק דחה אתמול את תביעתה של טבע נגד האחים אספינוזה, בעליה לשעבר של חברת רימסה המקסיקאית. טבע, שרכשה את חברת רימסה תמורת 2.3 מיליארד דולר במארס 2016, טענה שבעליה לשעבר של רימסה ניהלו מערכת דיווח כפולה והסתירו בצורה שיטתית את אי עמידתה של החברה בתקני הייצור של רשות התרופות והמזון של מקסיקו. השופט נימק את החלטתו בכך שענקית התרופות הישראלית הייתה אמורה לגלות את הפגמים - לכאורה - בתהליך בדיקת הנאותות שביצעה לפני שהשלימה את עסקת הרכישה של רימסה.

לניתוח מפורט של ביצועי החברות החזקות במשק היכנסו לטבלת הרכב המדד

בעקבות התקלות שגילתה והעובדה שהחברה לא עמדה בתקני הייצור הנדרשים, נדרשה טבע להשבית את מפעלי הייצור של רימסה ולפטר את מרבית עובדיה. העסקה היא אחת הכישלונות המביכים של טבע בתקופת ארז ויגודמן, המנכ"ל שסיים את תפקידו בפברואר 2017. טבע שילמה סכום גבוה, ששיקף מכפיל 10 על מכירותיה של רימסה, לאחר שהתמודדה במכרז עם חברות כמו פייזר, סנופי, טקדה ואבוט, אולם לאחר זמן קצר נאלצה לבצע הפרשה של מיליארד דולר על הרכישה הכושלת.

מטבע נמסר בתגובה: "ההחלטה לא דוחה את כל טענות התביעה. התביעה של טבע כנגד האחים אספינוזה בדבר הפרת חוזה הנובעת ממצגי השווא שלהם תמשיך להתקדם בהתבסס על הליך גילוי המסמכים המשפטי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker