חברת נדל"ן אמריקאית נוספת לוטשת עיניים לכסף הזול של תל אביב: בולפינץ' במגעים להנפקת אג"ח

החברה, שבבעלות משפחת שלאגר, פועלת בתחום הנדל"ן המסחרי באזור בוסטון ■ גם Chosen Properties, שעוסקת בתחום בתי האבות הסיעודיים, בדרך להנפקה ■ חברת MDG עזבה את רפי ליפא וגל עמית לטובת דיסקונט חיתום

הדמיית בניין של בולפינץ' בבוסטון )במרכז(
הדמיית בניין של בולפינץ' בבוסטון (במרכז)צילום: מתוך ערוץ הווימיא

חברת נדל"ן אמריקאית נוספת מפלסת דרכה לבורסה המקומית. בולפינץ' (Bulfinch), שבבעלות משפחת שלאגר (Schlager) מבוסטון, מנהלת מגעים להנפקת אג"ח בתל אביב — כך נודע ל–TheMarker. מדובר בשלב מוקדם של ההכנות להנפקה, כך שהיקף הגיוס, הנכסים שיובאו לחברה המנפיקה ומבנה הגיוס, ככל שיוחלט לצאת אליו, עדיין לא סוכמו.

קבוצת בולפינץ', שהוקמה ב–1936, פועלת בתחום הנדל"ן המסחרי — ומחזיקה בין השאר במשרדים, מרכזים רפואיים, ונדל"ן המושכרים לחברות ביוטק ומו"פ. הקבוצה, בניהולם של לוראנס שלאגר (יו"ר) ואריק שלאגר (מנכ"ל), מחזיקה בנכסים מסחריים בשטח של 280 אלף מ"ר בשווי של כמיליארד דולר. מטה החברה ממוקם בעיר נידהם, מסצ'וסטס.

מי שצפויה להוביל את הגיוס בישראל היא לידר הנפקות, שנמצאת במגעים עם בולפינץ' כמה חודשים. לידר היא שחקן חדש יחסית בהובלת הנפקות של חברות נדל"ן אמריקאיות — עד כה היא הובילה רק עסקה אחת שבמסגרתה גייסה חברת ווטרסטון ריטייל במאי כ–400 מיליון שקל באג"ח.

כ–25 חברות נדל"ן אמריקאיות ביצעו הנפקות של חוב בבורסה של תל אביב, בסכום של כ–15 מיליארד שקל. פרט לבולפינץ', גם Chosen Properties, שבבעלות הישראלי לשעבר משה אורלנסקי, פועלת להנפקת אג"ח בתל אביב. החברה, שתתחיל בקרוב ב"רוד שואו" (סבב מצגות) למשקיעים מוסדיים, עוסקת בתחום בתי האבות הסיעודיים, ובכוונתה לגייס 100 מיליון דולר. מי שתוביל את ההנפקה היא איפקס הנפקות, בניהולו של אליאב בר דוד.

אתמול פורסם כי דירוגה של חברת הנדל"ן האמריקאית UIRC, שנערכת לגייס בתל אביב כ–100 מיליון דולר בשתי סדרות אג"ח, יהיה BBB. זהו הדירוג הנמוך ביותר מבין חברות הנדל"ן האמריקאיות שגייסו עד כה בתל אביב, שנובע בין השאר מהעובדה שמדובר בחברה קטנה יחסית עם הון עצמי מצומצם — כ–128 מיליון דולר בלבד. את ההנפקה של UIRC מובילה דיסקונט חיתום, בשליטתם של צחי סולטן ודיסקונט שוקי הון, זרוע ההשקעות של בנק דיסקונט.

בתוך כך, חברת הנדל"ן האמריקאית MDG, שבבעלות איש העסקים החרדי דיויד מרקס, הפסיקה את עבודתה עם צמד היועצים הפיננסים רפי ליפא וגל עמית (ויקטורי קונסולטינג). מרקס החליט להתחיל לעבוד עם דיסקונט חיתום, בניהול לירן רזמוביץ. ככל הנראה, ההחלטה לעבור נבעה מחילוקי דעות בנוגע לעמלת היועצים. מוויקטורי לא נמסרה תגובה.

לוויקטורי קונסלטינג קשרים עסקיים ענפים עם בנק דיסקונט ניו יורק, מה שבא לידי ביטוי גם בכך שחלק לא מבוטל מהלקוחות של עמית וליפא שהנפיקו אג"ח בתל אביב הם גם לקוחות של דיסקונט ניו יורק — ועשוי להשתנות כעת. MDG עשויה לנסות ולגייס בישראל חוב נוסף, שאמור להחליף חוב של 90 מיליון דולר שנטלה לפני כשנה מחברת הנדל"ן האמריקאית מויניאן.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ