ישראכרט וארגון העצמאים סיכמו: עמלה אחידה ומופחתת ל-200 אלף בתי עסק

בתי העסק החברים בלשכת העצמאים ישלמו לחברת כרטיסי האשראי עמלה של כ-1.1% מסך העסקה ■ העמלות שבתי העסק האלה משלמים על עסקות בכרטיסי אמריקן אקספרס יירדו מיידית ל-1.99% - כפי שהציע שר האוצר, משה כחלון

מיכאל רוכוורגר
מימין: רון וקסלר, מנכ"ל ישראכרט ורועי כהן, נשיא להב
רון וקסלר, מנכ"ל ישרכארטצילום: ליאת מנדל
מיכאל רוכוורגר

ישראכרט ולשכת העצמאים והעסקים הקטנים (להב), בראשות עו"ד רועי כהן, הודיעו אתמול כי חתמו על הסכם לשיתוף פעולה ביניהן בתחום עמלות הסליקה למשך שלוש שנים. במסגרת ההסכם, שממנו ייהנו כ-200 אלף עצמאים ועסקים קטנים חברי להב שיבחרו להצטרף אליו, מ-1 בספטמבר עמלות הסליקה שישראכרט תגבה מהם בגין ביצוע עסקות מקומיות יהיו בשיעור ממוצע של 1.1% מסך העסקה (1.21% לחודש במשך 11 חודשים ובגין החודש ה-12 לא תיגבה עמלה).

עוד סוכם כי מבתי עסק שמכבדים את כרטיס האשראי של המועדון הסגור לתחרות אמריקן אקספרס, שבשליטת ישראכרט, תיגבה עמלת סליקה של 1.99%. שיעור זה נקבע על רקע הניסיון להפחית את הנטל על בתי העסק, שעליו הכריזו לפני כשבוע וחצי שר האוצר, משה כחלון, והמפקחת על הבנקים, חדוה בר. השניים מסרו כי עמלות הסליקה שמשלמים בתי עסק למותגים הפרטיים הפועלים כמונופולים - דיינרס שבבעלות חברת כרטיסי האשראי כאל ואמריקן אקספרס שבשליטת ישראכרט - יופחתו באופן הדרגתי ל-1.99% עד 2020.

כיום לא כל העסקים העצמאיים מאפשרים ללקוחותיהם לשלם באשראי, ובלהב מקווים כי ההסכם החדש יוביל לכך ששיעור בעלי העסקים הקטנים והעצמאים שמכבדים כרטיסי אשראי יעלה.

העמלה הממוצעת שגובות חברות כרטיסי האשראי במותגים הפתוחים לתחרות גבוהה בכ-0.3% מהעמלה הצולבת, שהיא כיום 0.7% - והיא העמלה המינימלית שיכולה חברת כרטיסי אשראי לגבות מבית העסק. המרווח הממוצע של המותגים הסגורים לתחרות הוא 0.3%–0.6% מעל המרווח של המותגים הפתוחים, שהוא 1.3%–1.6% בממוצע. זאת בזמן שדיינרס ואמריקן אקספרס גובות מחלק מבתי העסק עמלות גבוהות מאוד, המגיעות ל-4% ואף יותר.

ישראכרט היא המותג הגדול בשוק הסליקה, עם נתח שוק של כ-50%. עם זאת, הרווחיות של ישראכרט במותגים הפתוחים לתחרות פוחתת, וההפחתה בעמלות הסליקה צפויה לפגוע עוד יותר בהכנסותיה מסליקת כרטיסי אשראי במותגים הפתוחים לתחרות. הסכם שיתוף הפעולה שעליו חתמה עם להב נועד, בין היתר, להפחית את הביקורת הציבורית על החברה ולהגדיל את מאגר לקוחותיה.

.
.

ההסכם נחתם ברוח ציפיות של ועדת שטרום להגברת התחרות במערכת הבנקאות. הורדת העמלות באמריקן אקספרס ובדיינרס וההסכם בין ישראכרט ללהב מצטרפים למהלך נוסף בשוק הסליקה, שבמסגרתו חתמה כאל על הסכם שיתוף פעולה עם חברת הסליקה גמא. מהלך זה נועד להקטין את הביקורת הציבורית על ישראכרט וכאל בעקבות גביית עמלות גבוהות באמריקן אקספרס ובדיינרס. בהתאם להסכמות בין הצדדים, גמא תפעל כמאגד, שיגייס בתי עסק לסליקת כרטיסי אשראי באמצעות כאל - מה שאמור להגדיל את מאגר הלקוחות של כאל ובכך לפצות על אובדן הכנסה בעקבות הורדת העמלות.

נראה כי דיינרס תמשיך לתרום מדי רבעון 20%–30% מהרווח הנקי של כאל, שהסתכם ברבעון הראשון של השנה ב-50 מיליון שקל. גם אמריקן אקספרס צפויה להמשיך לתרום 10%–15% מהרווח הנקי של ישראכרט, שהסתכם ברבעון הראשון של השנה ב–76 מיליון שקל. השווי של ישראכרט לא צפוי להיפגע בעקבות ההסכם להורדת העמלות באמריקן אקספרס. זאת לקראת מכירה, הנפקה בבורסה או חלוקת מניותיה כדיווידנד בעין (חלוקת נכס במניות ולא במזומן) לבעלי מניות הפועלים, לפי שווי של כ–3 מיליארד שקל - צעד שעליו עמלים בהפועלים ובקבוצת אריסון בעקבות דרישות חוק שטרום.

נראה כי השינויים בענף הסליקה עשויים להביא לכך שחברת כרטיסי האשראי השלישית, לאומי קארד, תחפש מקורות הכנסה נוספים. לאומי קארד, שבבעלות לאומי וקבוצת עזריאלי, נמצאת גם כן לקראת מכירה. החברה, שאינה מחזיקה במותגי סליקה סגורים, תצטרך לחפש מנועי צמיחה נוספים בתחומי טכנולוגיה, אשראי, פעילות בינלאומית - ולקוות שלאומי ימכור אותה לקונה בעל כיסים עמוקים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום