הצלחה לעידן עופר: ביקושים של כ-770 מיליון שקל בהנפקה של או.פי.סי

או.פי.סי גייסה בשלב המוסדי כ-400 מיליון שקל, לפי שווי של כ-1.4 מיליארד שקל ■ את ההנפקה מובילה לאומי פרטנרס חתמים

מיכאל רוכוורגר
עידן עופר
עידן עופרצילום: בלומברג
מיכאל רוכוורגר

לאחר כמה מהלכים עסקיים מאכזבים, עידן עופר זוקף לעצמו הערב (ד') הצלחה בבורסה בת"א. חברת או.פי.סי (OPC) אנרגיה מקבוצת קנון של עידן עופר, השלימה היום בהצלחה את השלב המוסדי של ההנפקה ראשונית של מניותיה (IPO).

או.פי.סי תכננה להנפיק כ-20% ממניותיה לפי שווי מינימלי של 355 מיליון דולר (כ-1.26 מיליארד שקל) ולגייס כ-100 מיליון דולר (כ-356 מיליון שקל). בפועל, הגיעו ביקושים של כ-770 מיליון שקל - כפול מהסכום המקורי שתוכנן לגייס. בעקבות כך, או.פי.סי העלתה את היקף הגיוס לכ-115 מיליון דולר (כ-390 מיליון שקל) ושווי החברה עלה ל-383 מיליון דולר (כ-1.4 מיליארד שקל). בימים הקרובים, בשלב הציבורי תנסה החברה לגייס כ-80 מיליון שקל נוספים.

או.פי.סי, המנוהלת ע"י גיורא אלמוגי, ומחזיקה בין השאר בתחנות כוח לייצור חשמל במישור רותם וחדרה, יצאה להנפקה שהובטחה בחיתום מלא ע"י 4 החתמים שהתחייבו לרכוש את המניות שלא יירכשו ע"י הציבור במחיר המינימום של ההנפקה. כך, לאומי פרטנרס חתמים שבבעלות בנק לאומי שמובילה את ההנפקה, העניקה התחייבות חיתומית בהיקף של כ-50 מיליון דולר, פועלים אי.בי.אי של כ-25 מיליון דולר, ברק קפיטל חיתום ומנורה חיתום 12.5 מיליון דולר כל אחת.

בפועל, לא היה צורך בהתחייבות חיתומית ובתמורה לכך יזכו החתמים לעמלת חיתום גבוהה של 3.75% מתמורת ההנפקה ברוטו - כלומר, לפחות 3.75 מיליון דולר. בהתאם לכך, לאומי פרטנרס חתמים תקבל עמלה של כ-4 מיליון דולר ופועלים אי.בי.אי חיתום של כמיליון דולר.

בלאומי פרטנרס גם בנו את העסקה כך שאם ההנפקה לא תצא אל הפועל, לאומי פרטנרס וכלל ביטוח התחייבו כל אחד לרכוש כ-11% מאו.פי.סי תמורת כ-100 מיליון דולר. במצב זה, היו שני הגופים זכאים לעמלת החיתום של 3.75 מיליון דולר, כשלאומי פרטנרס היתה מקבלת בתרחיש כזה עמלה נוספת של 3.94 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ