שווי הנכסים קפץ - והרווח של מגה אור הוכפל ל-37 מיליון שקל

במהלך הרבעון ביצעה מגה אור שערוך מחדש לשישה מנכסיה, שתרם כ-18 מיליון שקל לרווח הנקי של החברה ■ במהלך הרבעון גדל הרווח התזרימי (FFO) ל-15 מיליון שקל, גידול של 45% לעומת הרבעון המקביל ב-2016

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
המרכז המסחרי באריאל, שבבעלות מגה אור
המרכז המסחרי באריאל, שבבעלות מגה אורצילום: קלימקס

חברת הנדל"ן המניב מגה אור, שבשליטת צחי נחמיאס, הרוויחה ברבעון השני של 2017 כ-37 מיליון שקל, גידול של יותר מפי שתיים בהשוואה לרווח של 16 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2015. הגידול ברווח נבע בעיקר מפתיחה של מרכזים מסחריים חדשים ברחבי הארץ, וכן כתוצאה מגידול בשווי הנכסים שמקורו בהפחתה של שיעורי ההיוון בהערכות שווי שבוצעו לנכסי הקבוצה. מניית מגה אור יורדת לאחר הדו"חות ב-1%.

מגה אור, שמנייתה זינקה בכ-500% ב-5 השנים האחרונות, מחזיקה ב-32 נכסים מניבים הכוללים 20 מרכזים מסחריים, עשרה מרכזי ניהול לעסקים ו/או לוגיסטיקה, מרכז כנסים ומבנה תעשייה. בעקבות הזינוק במניה, שווי החברה חצה באחרונה רף של מיליארד שקל, המגלם למניותיו של נחמיאס בחברה (45%) שווי של כ-450 מיליון שקל.

מגה אור מחזיקה בחלק מהנכסים המניבים בשיתוף רמי לוי בעלי רשת הקמעונות שיווק השקמה, BIG שבשליטת האחים נפתלי וקרן הנדל"ן ריט 1. התפוסה בנכסיה היא 98%. בין היתר, לחברה נכסים בטבריה, קריית גת, פרדס חנה, עפולה, חיפה, מודיעין, חולון, קריית מוצקין, כפר סבא, אשקלון ואשדוד.

ההכנסות התפעוליות של מגה אור (NOI), המגלמות את ההכנסות מדמי שכירות בניכוי הוצאות התפעול, הסתכמו ברבעון השני בכ-28 מיליון שקל, גידול של 48% בהשוואה לרבעון המקביל. הגידול נבע מפתיחת 50% נוספים מהמרכז הלוגיסטי באשדוד, פתיחת מרכז לתעשייה בשילת, פתיחת מרלו"ג חדש, רכישת 50% משותפות מוגבלת בקיבוץ גת, פתיחת המרכז באריאל, פתיחת מרכז במודיעין ופתיחת מרלו"ג גני טל. ה-NOI בנכסים זהים, כלומר נכסים שהושכרו במתכונת מלאה בשני הרבעונים, נותר יציב ברמה של 18.7 מיליון שקל.

הגידול בפעילותה של מגה אור השתקף גם ברווח התזרימי (FFO), מדד מרכזי להערכת ביצועיהן שלחברות נדל"ן מניב, המגלם את הרווח הנקי בתוספת הוצאות פחת והפחתות ובנטרול הוצאות והכנסות שאינן תזרימיות. ה-FFO הריאלי ברבעון השני עמד על כ-15.1 מיליון שקל, גידול של כ-45% בהשוואה לרבעון המקביל. העלייה נבעה בעיקר מגידול במצבת הנכסים המניבים של החברה.

במהלך הרבעון השני רשמה מגה אור עליית ערך של 34 מיליון שקל בשווי הנכסים, בהשוואה לכ-8.4 מיליון שקל ברבעון המקביל ברבעון המקביל ב-2016. עליית הערך נבעה משערוך של מרכזים שהקמתם הסתיימה, מרכזים בפיתוח וקרקעות, בהם מרכז מגה לעסקים במודיעין, מגרש 12 א' ומגרש 12 ב' במודיעין. בנוסף, החברה רשמה עליית ערך של 18 מיליון שקל שנבע מהורדת שיעורי ההיוון בהערכות שווי לנכסי הקבוצה (שיעורי ההיוון ירדו ל-6.8%-7.3%).

בעקבות הרווח ברבעון, ההון העצמי של מגה אור עלה לכ-700 מיליון שקל. נכון לסוף יוני 2017, יתרות הנזילות של הקבוצה הסתכמו בכ-290 מיליון שקל. למגה אור ארבע סדרות אג"ח, בערך נקוב של 1.3 מיליארד שקל. האג"ח נסחרות בשוק בתשואות לפדיון של 0.9%-2% בלבד.

בשבוע שעבר אישרה חברת הדירוג S&P מעלות מחדש דירוג האשראי של מגה אור, ברמה של A עם אופק "יציב". במעלות ציינו כי "מגה אור תמשיך להציג גידול בתזרים המזומנים כתוצאה מפתיחתם של נכסים מניבים הנמצאים כיום בפיתוח, תוך שמירה על רמת המינוף ועל יחסים פיננסיים ההולמים את הדירוג הנוכחי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker