יוניטרוניקס ממשיכה לחתום חוזים בארה"ב: תקים חניון אוטומטי נוסף בניו יורק

חיים שני מנכ"ל יוניטרוניקס: "אנו גאים לדווח על חוזה נוסף, עשירי במספר, להקמת חניון אוטונומי בצפון אמריקה"

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
החניון האוטומטי של יוניטרוניקס
שלי אפלברג

יוניטרוניקס תקים חניון אוטומטי נוסף בניו יורק. כך עולה מהודעה שפירסמה היום (ג') החברה לציבור, שבה הובהר כי התמורה שהיא אמורה לקבל עבור הפרויקט תסתכם ב-11 מיליון שקל. התשלום יתבצע בהתאם להתקדמות וסיום אבני דרך שנקבעו בין הצדדים, וההכנסה מהפרויקט תוכר בדו"חות על פי שיטת שיעור ההשלמה, כאשר הפרויקט במלואו צפוי להסתיים תוך שנתיים.

יוניטרוניקס, שהוקמה ב-1989, פועלת בשני מגזרי פעילות עיקריים. הראשון הוא פיתוח וייצור של בקרים לניהול מערכות אוטומטיות, כולל אוטומציה ליצרני מכונות בתעשיות הפלסטיקה, הטקסטיל, חלקי החילוף לרכב, המזון והפטרוכימיה. 96% ממכירותיה של חטיבת המוצרים נובעות מיצוא. יוניטרוניקס מתחרה בשוק זה עם חברות ענק כמו סימנס באירופה, Rockwell Automation בארה"ב, ו-Mitsubishi Electric Automation במזרח אסיה.

בנוסף, יוניטרוניקס נחשבת שחקן נישה, שמתמחה בפיתוח ננו ומיקרו בקרים, בקרים הכוללים פאנל הפעלה, ובקרים שמשלבים יכולות תקשורת עבור יצרני מכונות קטנות ובינוניות. שוק הבקרים העולמי צפוי לצמוח מ-12.6 מיליארד דולר ב-2015 ל-14 מיליארד דולר ב-2018, כך שבתחום זה יוניטרוניקס מחזיקה בנתח של 0.25%.

לניתוח מפורט של ביצועי החברות החזקות במשק היכנסו לטבלת הרכב המדד

מגזר הפעילות השני של יוניטרוניקס הוא מערכות לוגיסטיות ממוחשבות, בעיקר מחסנים אוטומטיים ומרכזי הפצה ללקוחות כמו שטראוס, טבע, חברת החשמל, תנובה, קוקה קולה ישראל, פלאפון, חיל האוויר, שירותי בריאות כללית ואינטל. בניגוד למגזר הפעילות הראשון, התחרות בתחום זה היא בין שחקנים מקומיים.

היות שיוניטרוניקס היא החברה המובילה בשוק מוצרי האוטומציה והמחסנים האוטומטיים, שפוטנציאל הצמיחה שלו מוגבל ממילא, חיפשה החברה, שהוקמה ומנוהלת על ידי חיים שני, תחום פעילות נוסף, שבו תוכל לעשות שימוש בידע שצברה בתחום המחסנים הממוחשבים. החברה בחרה בשוק החניונים האוטומטיים בארה"ב, בשל הדמיון הרב ברמה הטכנולוגית בין שני התחומים.

חיים שני, מנכ"ל יוניטרוניקסצילום: יח"צ

הפתרון שלה מאפשר חניה אוטומטית הכוללת מערך יחידות רובוטיות שנועד לאפשר אחסון יעיל של המכוניות ואחזורן באופן אטומטי. הפתרון מאפשר עלות נמוכה יותר, חוסך בנדל"ן יקר, ידידותי לסביבה ומקשה על פגיעה וגניבה של רכבים.

כיום כבר פועלים בצפון אמריקה שישה חניונים אוטונומיים המבוססים על המערכות הרובוטיות של החברה, המכילים יחדיו כ-1,400 מקומות חניה. שלושה חניונים אוטונומיים נוספים בצפון אמריקה כבר נמצאים בשלבי הקמה מתקדמים. בישראל כבר השלימה החברה עד היום שלושה חניונים אוטונומיים, וחמישה חניונים נוספים נמצאים בשלבי הקמה מתקדמים.

חיים שני, מנכ"ל יוניטרוניקס, מסר כי "אנו גאים לדווח על חוזה נוסף, עשירי במספר, להקמת חניון אוטונומי בצפון אמריקה. עד כה הושלמו ונמסרו ללקוחות החברה שישה חניונים אוטונומיים בצפון אמריקה המכילים ביחד כ-1,400 מקומות חניה. הטכנולוגיה הרובוטית ומערכות הבקרה המתקדמות של החברה, המחנים מדי יום אלפי רכבים המשתמשים בחניונים שהוקמו על ידי החברה, נחשבים למובילים בשוק העולמי באמינות ובעבודה רצופה בתנאי מזג אוויר שונים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker