פסגות משיקה פעילות אלגוטרייד - "מחשב על ינתח ויחקור מידע בכל העולם"

המיזם החדש יאפשר למנהלי ההשקעות בפסגות להשתמש בניתוח של ביג דאטהbig) data) באינטרנט ובמאגרי מידע לצורך קבלת החלטות השקעה

ערן אזרן
רובוט מחשבים
ערן אזרן

ניהול השקעות באמצעות מערכות מחקר כמותיות ממוחשבות, שאפיין עד עתה פעילות של קרנות גידור וגופי מסחר עצמאיים (אלגורטרייד), נהפך גם לנחלתם של הגופים המוסדיים. בית ההשקעות פסגות חבר לחברת הפינטק TipRanks במיזם חדש, שיאפשר למנהלי ההשקעות להשתמש בניתוח של ביג דאטה (big data) באינטרנט ובמאגרי מידע לצורך קבלת החלטות ואיתור הזדמנויות השקעה.

"המערכת החדשה מעמידה לרשות מנהל ההשקעות בפסגות 'מחשב על' שמסייע לו לעבד, לנתח ולחקור מידע הקיים בכל שוק פיננסי בעולם - בעבר ובזמן אמת. על בסיס הניתוח הוא יכול לגבש אסטרטגיות ומודלים של השקעה", הסבירו בפסגות.

ניהול השקעות באמצעות מערכות מחקר כמותיות אוטומטיות (קוואנט) הינו תחום שנמצא במגמת גידול בעולם בשנים האחרונות. הכינוי "קוואנט" הוא קיצור של הביטוי Quantitative Analysis - התמחות פיננסית שבה מקבלים הסוחרים החלטות לא על פי שיקול הדעת המסורתי - אלא על פי החלטה של המחשב; זאת, באמצעות מודלים מתימטיים-הסתברותיים של התנהגות שוק או נכס מסוים, בין היתר על בסיס נתוני העבר.

TipRanks, שנוסדה ב־2012 על ידי אורי גרינבאום וגלעד גת, פיתחה מערכות המאפשרות, בין היתר, לעקוב אחר תנועות בעלי עניין, לנתח סנטימנטים, דירוגי אנליסטים ובלוגרים, לבחון הרכב נכסי קרנות גידור ועוד. החברה גייסה עד כה כ-7.5 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים, כשעם המשקיעים בה נמנים בנק הפועלים, קרן ההון סיכון מונטה, מושל מדינת ניו יורק לשעבר אליוט ספיצר, הפמילי אופיס NCN ופרופ' רוני מיכאלי מהמרכז הבינתחומי הרצליה. מוצרי החברה מוטמעים בגופים פיננסים גדולים, בהם נאסד"ק, איטרייד ובנק סנטנדר.

"מערכת הקוואנט החדשה מאפשרת לכל מנהל השקעות להריץ כמויות עצומות של מידע אלטרנטיבי על מנת לבנות ולבדוק אסטרטגיות השקעה כמותיות" אמר מנכ"ל TipRanks אורי גרינבאום. "עולם השקעות הקוואנט צובר תאוצה בכל העולם, ואנו רואים זאת אצל חלק גדול מהלקוחות המוסדיים שלנו. הבעיה המרכזית של רוב הגופים היא העלות האסטרונומית של צוותי מתמטיקאים ומתכנתים שמקדדים אסטרטגיות. המערכת החדשה מאפשרת לגופים ללא קבוצות קוואנט, וללא צורך בכתיבת קוד, לבנות אסטרטגיות לפי רמות סיכון ואופק השקעה, כשהבסיס הוא המידע ש-TipRanks מנתחת מהאינטרנט".

מנכ"ל פסגות, ברק סורני, הסביר ש"המערכת תהווה כלי נוסף שיתמוך במנהלי ההשקעות בפסגות בכל אפיקי הפעילות של החברה - חיסכון ארוך טווח, בינוני וקצר. תחום הפינטק מתפתח בשנים האחרונות בקצב מהיר וגוף פיננסי שלא יידע להתאים את עצמו לסביבה המשתנה ולשלב את החדשנות והטכנולוגיה בכל תחומי הפעילות - ניהול השקעות, פיתוח מוצרים, שירות לקוחות ועוד - לא יוכל לשרת את לקוחותיו באופן הטוב ביותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ