עסקה שנייה ביומיים: להב אל.אר רוכשת מתקנים פוטו-וולטאיים ב-31 מיליון שקל

החברה הבת (100%) להב הרים ירוקים חתמה עם KWP על הסכם מחייב לרכישת 39 מתקנים בהיקף מצטבר של כ-2 מגה וואט; החברה צופה NOI של כ-3.9 מיליון שקל בשנה מהמתקנים, המייצג תשואה שנתית של 12.4%; אתמול רכשה החברה נדל"ן בגרמניה

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אלי להב
אלי להבצילום: עופר וקנין

חברת להב.אל.אר תרכוש 39 מתקנים פוטו וולטאיים בישראל, תמורת כ-31.5 מיליון שקל. החברה, שבשליטת אלי להב (53% יחד עם רעייתו, חגית), דיווחה כי החברה הבת (100%) להב הרים ירוקים חתמה יחד עם חברת KWP על הסכם מחייב לרכישת ארבע חברות המחזיקות במתקנים, בחלוקה שווה בין שתי החברות.

המתקנים הפוטו וולטאים מותקנים על גבי גגות ומבנים באזורים שונים בישראל, ומייצרים חשמל בהיקף מצטבר של כ-2 מגה-וואט בשנה. ההכנסות הצפויות מייצור החשמל מוערכות על ידי החברה ב-5.3 מיליון שקל בשנה.

לניתוח מפורט של ביצועי החברות החזקות במשק היכנסו לטבלת הרכב המדד

לאחר הוצאות שנתיות על המתקנים בהיקף של כ-1.3 מיליון שקל בשנה, וכן השקעות נוספות בהיקף של כ-120 אלף שקל בשנה, צופה להב כי תרשום הכנסות (NOI) של כ-3.9 מיליון שקל בשנה. סכום זה מגלם תשואה של כ-12.4% על העסקה. בהתאם לעסקות דומות של להב, לצורך הרכישה, היא תיטול הלוואה במרבית סכום הרכישה. קיימת הסכמה מבנק ישראלי למתן הלוואה בגובה של 29 מיליון שקל, לתקופה של 12 שנה.

הרוב המוחלט של המתקנים הנרכשים נמצא ברשויות מקומיות, ומבנה המתקנים תואם וזהה למתקנים שנמצאים ברשות החברה. לאחר רכישה זו, תפעיל להב הרים ירוקים 235 מתקנים בהיקף מצטבר של כ-12.2 מגה וואט. לחברה חוזים ארוכי טווח עם חברת החשמל, עם מחזור מכירות שנתי של כ-24 מיליון שקל. לחברה קיימים מספר פרויקטים בשלבים שונים של ייזום, ביניהם פרויקט קרקע של כ-6 מגה-וואט.

פרט לפעילות זו בישראל, להב אל.אר פועלת גם בתחום הנדל"ן המניב בגרמניה. אתמול היא דיווחה על רכישת 18 נכסים במדינה, מרביתם מרכזי קניות שכונתיים וסופרמרקטים, תמורת כ-15 מיליון יורו, יחד עם שותפו של להב, אורי מנצור. החברה תחזיק ב-75% מהנכסים, ומנצור ב-25% מהם. שכר הדירה השנתי הצפוי מרכישה זו עומד על כ-1.3 מיליון אירו, המשקף תשואה שנתית צפויה של כ-8.5%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker