גל הנפקות ני"ע מסחריים נמשך: דקסיה ישראל גייס השבוע כ-90 מיליון שקל

עד כה גויסו בשוק כ-770 מיליון שקל

שרון שפורר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

גל הנפקות ניירות הערך המסחריים נמשך. אתמול הפך בנק דקסיה ישראל - המעמיד אשראי בעיקר לרשויות מקומיות - לחברה החמישית שמגייסת באמצעות ניירות ערך מסחריים. עד כה גויסו באמצעות מכשיר זה - שמשמש כלי לגיוס הון ממשקיעים מוסדיים לטווח קצר של עד 90 יום - כ-770 מיליון שקל. בקרוב צפויות להתבצע שתי הנפקות נוספות מסוגה זה.

הנפקות ניירות הערך המסחריים צברו תאוצה בעקבות השקת הקרנות הכספיות ב-2007. זאת לאור העובדה כי הקרנות הכספיות מיועדות לחקות את התנהגות הפק"מ השנתי (או המק"מ) ואפילו לנסות להכות את התשואה שהוא מניב.

הריבית על ניירות ערך מסחריים שהנפיקה דקסיה נסגרה במרווח של 0.275% מעל ריבית בנק ישראל שעומדת היום על 3.75%. כלומר דקסיה ישלם ריבית של 4.025% על הסכום שגייס.

עד כה גייסו בנק לאומי (שישלם מרווח של 0.18% מעל ריבית בנק ישראל); אפריקה ישראל שהריבית על ניירות הערך שגייסה נסגרה במרווח של 0.39% מעל ריבית בנק ישראל; הריבית על ניירות הערך של חברת הסליקה והניכיונות גמא שרכישת השליטה בה על ידי הפניקס הושלמה השבוע נסגרה במרווח של 0.44% מעל ריבית בנק ישראל ונצבא סגרה את המכרז במרווח של 0.5% מעל ריבית בנק ישראל.

בקרוב תצטרף למגייסות גם חברת מרכזי הקניות ביג של האחים יהודה ורוני נפתלי שמתכננת לגייס עד 300 מיליון שקל בהנפקת ניירות ערך מסחריים וכן אזורים שמכננת לבצע גם היא הנפקה מסוג זה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker