השכירות של אמדוקס עולה ב-17% - תשלם 41 מיליון שקל בשנה לריט 1

הסכם השכירות של אמדוקס ב"מתחם רעננה", על משרדים בשטח כ-76 אלף מ"ר, אמור היה להסתיים ב-2019 - אך באמדוקס החליטו להאריכו ■ לאמדוקס ניתנה אופציה להפסיק את השכירות בהודעה מראש של 5 שנים ■ ריט 1 מזנקת ב-3%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
משרדי אמדוקס ברעננה
משרדי אמדוקס ברעננהצילום: אמדוקס

חברת היי-טק הישראלית אמדוקס תמשיך לשכור משרדים מריט 1 לתקופה של 10 שנים נוספות. קרן ההשקעות בנדל"ן חתמה עם אמדוקס על הסכם חדש לשכירת משרדים במתחם רעננה. ההסכם, שמחליף הסכם ישן שאמור היה להסתיים ב-2019, העלה את דמי השכירות שתשלם אמדוקס לריט 1 לכ-41 מיליון שקל בשנה (חלקה של ריט 1 בלבד), החל מיולי 2017, לעומת כ-35 מיליון שקל לשנה בחוזה הקודם, כלומר עלייה של 17%.

מתחם רעננה הוא מתחם עסקים שמוחזק על ידי ריט 1 (60%) ושותפיה קבוצת ס.ע.ן זהב וסאנפלאוור שבשליטת רמי בירן וגיל דויטש. שמאות אחרונה שבוצעה לנכס העלתה את שווי ל-532 מיליון שקל – שווי שעשוי לעלות לאחר החתימה על החוזה החדש. אמדוקס – שהיא שוכר העוגן במתחם - שוכרת כ-76 אלף מ"ר. במסגרת ההסכם ניתנה לאמדוקס אופציה להפסיק את השכירות בהודעה מראש של 5 שנים. מניית ריט 1 עולה לאחר הדיווח בכ-3%. שווי הקרן עומד כעת על כ-2.2 מיליארד שקל.

טרם הארכת החוזה, אמדוקס קיימה מגעים עם שורה של בעלי נדל"ן לחתימת חוזה שכירות חדש מעבר ל-2019. באמדוקס ישראל ציינו כי הם בחנו מספר אלטרנטיבות להקמת קמפוס עבודה עתידי, וכי מאחר שבסוף שנת 2019 יסתיים חוזה השכירות, החליטו כעת בחברה להאריכו. עם זאת, באמדוקס הדגישו כי הם עדיין בוחנים במקביל אלטרנטיבות להקמת הקמפוס, "כאשר חוויית העובד עומדת לנגד עינינו".

"אמדוקס ישראל היא שוכרת מרכזית ותיקה של ריט 1, ואנו שמחים על החלטתה להאריך את שהותה במתחם רעננה. מתחם רעננה הוא כיום מתחם העסקים המרכזי של אזור השרון, אשר נהנה מנגישות תחבורתית יוצאת דופן עם פתיחתו של כביש 531. פתיחת תחנת רכבת במתחם בתחילת 2019 תהפוך אותו לאחד ממרכזי העסקים הבודדים בישראל עם רכבת צמודה לפארק תעסוקה משמעותי. אנחנו מאמינים שחלק ניכר מהתפתחות התעסוקה בעשורים הקרובים, בדומה לניסיון מארצות מפותחות אחרות, יקרה בצמוד למערכות הסעת המונים כדוגמת הפארק שלנו ברעננה", מסר סייד, שמכהן כמנכ"ל ריט 1.

לריט 1, בניהולם של שמואל סייד ודרור גד, 33 נכסים מניבים בישראל בשווי של כ-3.8 מיליארד שקל. בחודש מאי דיווחה הקרן על עלייה של 16% בהכנסות התפעוליות מדמי שכירות (NOI) ברבעון הראשון של 2017, לעומת הרבעון המקביל אשתקד, לרמה של 64.3 מיליון שקל. העלייה בהכנסה נבעה מגידול במצבת הנכסים ומעלייה בשיעור התפוסה בנכסים. התזרים מפעילות הנדל"ן (FFO) צמח ברבעון ב-18% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-46.1 מיליון שקל. בשורה התחתונה דיווחה הקרן על ירידה של 4% ברווח הנקי, לרמה של כ-41 מיליון שקל, בעיקר עקב הוצאה חד-פעמית לרכישת נכסים.

ישי ששון, אנליסט הנדל"ן של ירושלים ברוקראז', ציין כי "הסכם השכירות החדש מתיישב עם גישתנו, לפיה ההתקשרות עם אמדוקס הייתה בגדר under rent העומדת על כ-57 שקל למ"ר. משכך, סברנו כי הארכת ההסכם או מציאת שוכר חילופי הייתה אמורה להיעשות בשכ"ד גבוה יותר, ולשקף אפסייד.

"מתחשיב שערכנו, עולה כי העלייה בשכ"ד כפי שדווח משקפת אפסייד (פוטנציאל עלייה) של כ-2.6% במניה ביחס למחיר הבסיס הבוקר. ברמות המחירים הקיימות כיום בקרב חברות הנדל"ן המניב, ריט 1 להערכתנו נמנית עם החברות בהן תשואת ה-FFO  והדיווידנד הם מהגבוהים בענף (9% ו- 4.1%, בהתאמה), ומשכך מהווה השקעה מועדפת בתנאי השוק הנוכחיים", הדגיש ששון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום