אלי להב ממשיך להתרחב בגרמניה: רוכש 18 נכסים מניבים ב-15 מיליון יורו

חברת בת של להב אל.אר תרכוש בשיתוף עם אורי מנצור חברות המחזיקות במרכזי קניות בגרמניה, וצופה תשואה שנתית של כ-8.5% ■ לאחר השלמת העסקה יהיו בבעלותה 29 מרכזי קניות שכונתיים בגרמניה

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אלי להב
גיא ארז
גיא ארז

אלי להב ממשיך להתמקד בתחום הנדל"ן המניב בגרמניה. חברת להב אל. אר שבשליטתו (53% ביחד עם רעייתו חגית) דיווחה כי חברת בת זרה בבעלותה חתמה, ביחד עם חברת Sloane Holdings Sarl שהיא מחזיקה ב-50% ממנה, על הסכם לרכישת 6 חברות המחזיקות ב-18 נכסים מניבים בגרמניה בתמורה לכ-15 מיליון יורו.

בעקבות כך תחזיק להב אל.אר ב-75% מהנכסים, שמרביתם הם מרכזי קניות שכונתיים וסופרמרקטים. ב-25% הנותרים יחזיק אורי מנצור, שותפו של להב לעסקים בגרמניה.  לאחר השלמת העסקה יהיו בבעלות להב 29 נכסים בגרמניה (מרביתם שכונתיים) בתחומי המזון, הפארם, האופנה ועוד.

הנכסים שיירכשו כוללים מרכזי הקניות שיירכשו, בשטח כולל של 19.4 אלף מ"ר בנוי, מושכרים כיום לרשתות לתקופות ממוצעות של כ-4.5 שנים, בתפוסה כוללת של 93%. שכר הדירה השנתי הצפוי עומד על כ-1.3 מיליון אירו, המשקף תשואה שנתית צפויה של כ-8.5%. בנוסף נרכשים גם 4 בניינים שכיום עומדים ריקים.

מתעניינים בהשקעות בתחום הנדל"ן? לניתוח ביצועי חברות הענף הנסחרות בתל אביב לחצו כאן

לצורך השלמת העסקה, קיבלה החברה הלוואת ''נון ריקורס'' ל-5 שנים בהיקף של כ-5.86 מיליון יורו. בשנתיים הראשונות לא תשלם החברה ריבית על ההלוואה, והחל מהשנה השלישית ההלוואה תישא ריבית שנתית של 5% שתשולם אחת לחצי שנה.  יתרת ההשקעה (כ-9.56 מיליון יורו כולל הוצאות העסקה) מומנה באמצעות ההון העצמי של החברה, כאשר התשואה השנתית הצפויה להון העצמי בשנתיים הראשונות היא כ-11.85%.

לפי הנתונים המצרפיים של החברות הנרכשות אותם סיפקה להב, הכנסותיהן ירדו ב-2016 ב-12.3% בהשוואה ל-2015. ההכנסות ב-2016 הסתכמו ב-1.9 מיליון יורו, והניבו רווח גולמי של 1.7 מיליון יורו – נמוך ב-11.6% מהרווח הגולמי שנה קודם לכן.

זוהי העסקה השניה אותה מבצעת להב החודש, כשבתחילתו רכשה 5 מרכזי קניות בגרמניה תמורת כ-13.3 מיליון יורו.

להב, הנסחרת לפי שווי של כ-80 מיליון שקל בעקבות עלייה של כ-46% במחיר המניה מתחילת השנה, פועלת בנוסף לתחום הנדל"ן המניב בגרמניה גם בפרויקטים לייצור חשמל באמצעות מתקנים פוטו וולטאים בישראל. הכנסות החברה מפעילות הנדל"ן המניב הסתכמו אשתקד בכ-13 מיליון שקל, והרווח הסתכם ב-3.7 מיליון שקל. מפעילות ייצור החשמל, שאותה הרחיבה בחודש מאי האחרון כשרכשה 50% מחברת פטרבורג אנרג'י המחזיקה ב-158 מתקני פוטווולטאים  קטנים, הכניסה החברה ב-2016 כ-1.5 מיליון שקל, ורשמה רווח של כ-930 אלף שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker